Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Головна сторінка

Послаблення карантинних обмежень

3 червня, Київ

З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета інформуємо духовенство, що на засіданні Кабінету Міністрів України 3 червня 2020 року внесено зміни в Постанову Уряду №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Зокрема, проведення богослужінь дозволено: на відкритому повітрі за умови контролю дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра, та в приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. метрах площі будівлі.

Також скасовується вимога щодо самоізоляції осіб старших 60 років.

Докладніше дивіться:
На сайті Кабінету Міністрів:
На сайті Інституту релігійної свободи
:
На сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ
:

Відповідно, з урахуванням Розпорядження Керуючого Новокаховською єпархією № 44-110 від 21 травня 2020 року, богослужіння, Таїнства та треби благословляється звершувати, беручи до уваги наступне:

1. При здійсненні богослужінь у храмах дотримуватися зазначених санітарних вимог.

2. Нагадувати парафіянам про потребу носіння масок та дотримання соціальної дистанції. Для зручності парафіян на підлозі храму можна наклеїти тимчасові мітки.

3. При потребі здійснювати богослужіння просто неба, на храмовому подвір’ї.

4. Регулярно проводити вологе прибирання у храмах.

5. З огляду на карантинні обмеження, святкування на честь Бериславської Касперівської ікони перенести з 14/15 червня на неділю після Успіння Пресвятої Богородиці, 30/31 серпня. Настоятелю Введенського храму, Благочинному Бериславського округу слід широко оголосити про це, в тому числі і через світські ЗМІ. Також усьому духовенству, яке щороку брало участь у святкуванні, потрібно повідомити парафіян про цю зміну.

6. Утримуватися від преподання Хреста для цілування вірним після Божественної Літургії.

7. За кожною Літургією неухильно підносити молитви про позбавлення від згубної пошесті.

 

Останні події / Последние события / Last Events

Пам’ять святителя Луки Кримського
11 червня, Нова Каховка
В день пам’яті святителя Луки Кримського Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Владиці співслужили соборні клірики. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні та подолання епідемії. По завершенні богослужіння владика привітав богомольців із пам’яттю святого цілителя і сповідника та звернувся зі словом до парафіян каплиці на честь святителя Луки, які з огляду на карантинні обмеження молилися цього року в кафедральному соборі. Архіпастир вручив благословенні грамоти тим, хто потрудився во славу Божу на благо Святої Церкви в каплиці святого Луки: Тетяні Григорівні Куліш, Валентині Григорівні Беззуб та Валентині Калениківні Хоменко.

Нагороди духовенству єпархії
9 червня, Нова Каховка
В день пам’яті праведного Іоанна Руського, сповідника, Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Владиці співслужили клірики єпархії. На малому вході Його Високопреосвященство вручив нагороди духовенству, яких клірики удостоєні за старанне служіння Святій Христовій Церкви. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні та подолання епідемії. По завершенні богослужіння Керуючий єпархією привітав нагороджених і побажав, щоб ці земні нагороди стали знаком тих великих нагород, які Господь приготував тим, хто любить Бога і з радістю служить Йому.

Літургія на День Святого Духа
8 червня, Роздольне
В понеділок Святого Духа Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Преображенському храмі села Роздольне Каховського району. Владиці співслужили клірики Каховського і Новокаховського благочиній. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні. Коло могили новопреставленого протоієрея Михаїла Федуня в 9-й день від дня його смерті була відправлена літія.

Вечірня Святої Тройці
7 червня, Нова Каховка
По завершенні Божественної Літургії в день П’ятидесятниці Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Велику вечірню. У належний час владика підніс три колінопреклонні молитви. Саме ці тривалі молитви є особливістю тільки цієї вечірні і звершуються тільки раз на рік. По завершенні богослужіння архіпастир звернувся до богомольців зі словами вітання та настанови.

Свята П’ятидесятниця
7 червня, Нова Каховка
У день П’ятидесятниці Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Владиці співслужили соборні клірики. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні та позбавлення від епідемії. Багато парафіян приступило до Причастя Святих Христових Таїн.
З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, в Андріївському кафедральному соборі в день П’ятидесятниці було відслужено три Божественних Літургії. Завдяки цьому були виконані санітарні вимоги карантину.

Переддень свята П’ятидесятниці
6 червня, Нова Каховка
Напередодні дня Святої Трійці Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет очолив служіння Всенощної в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Владиці співслужили соборні клірики. Архіпастир очолив літію, після якої звернувся до пастви зі словами проповіді. Його Високопреосвященство звершив полієлей, читав Євангеліє на утрені, помазував богомольців освяченим єлеєм та очолив Велике славослов’я.

Троїцька батьківська субота
6 червня, Нова Каховка
У Троїцьку батьківську суботу Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Владиці співслужили соборні клірики. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні та про дарування врожаю. Була відправлена панахида за всіх од віку спочилих Православних християн.

Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore