Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Главная страница

ОБЕРЕЖНО, ФАЛЬШИВКА!!!

КОМЕНТАР
Керуючого Новокаховською єпархією
з приводу появи «указу» про
«припинення поминання Патріарха Кирила»

З неабияким подивом дізнався про те, що Інтернетом гуляє «указ», надрукований на бланку Керуючого Новокаховською єпархією, про припинення поминання патріарха Кирила та запровадження поминання патріарха Варфоломія, що нібито я благословив.

Із цього приводу маю повідомити коротко і чітко:
ЦЕ ФАЛЬШИВКА.

А тепер докладніше, — для тих, кому цікаво.

1. «Шапка» та підпис і печатка дійсно скопійовані із якогось документу, виданого Управлінням Новокаховської єпархії та підписаного мною. А от зміст сього «твору» викликає і сміх, і сум.

2. Вихідний [порядковий] номер «указу» не відповідає дійсності (за таким номером зареєстровано в серпні резолюцію щодо здійснення поховання за Православним обрядом людини, яка вчинила самогубство). До того ж, із цього року діловодство в єпархіальному управлінні зазнало змін, і номер реєстрації надруковано в старому форматі.

3. Дата видання «указу» є також фальшивою хоча б тому, що я в цей час перебував у лікарні за межами Нової Каховки і Херсонщини. Доступ до печатки Керуючого єпархією є тільки в мене; факсиміле мого підпису не існує. Висновки робіть самі.

4. Автори «указу» фантастично неграмотні. «В Українській православній Церкві» — слово «Православна» пишеться тут із прописної літери! «У зв’язку ситуацією… і можливості захоплення…» — крім того, що випущено сполучник «з» перед словом «ситуацією», наступна частина речення має невірний відмінок (мало би бути: «і можливістю захоплення»). Ну а «вважаю целеособразним» — просто перл. Думаю, нещасні автори погано володіють українською, для них це мова чужа.

Окрім цього, я за родом церковного послуху маю деяке відношення до літургіки, і повинен сказати, що в єктеніях титул Патріарха (Московського чи Константинопольського) не вказується — невідомі автори «указу» до таких висот іще не піднялися.

5. Для тих, хто бодай трохи знає мій стиль документів, одразу стає ясним, що документ «за моїм підписом» створений явно не мною.

Висновки сумні. Якщо хтось думає таким чином посприяти відновленню церковної єдності — співчуваю нещасним, які в принципі не розуміють, що таке Церква. Якщо хтось бажає таким чином посіяти розбрат у нашій єпархії… розумні люди кажуть, що зло схоже на грязюку: кинув у когось, вона чи долетить, чи ні, а ти брудний будеш обов’язково. Ви свої властивості продемонстрували, і свою грязюку виставили на огляд цілого світу.

А пастирям і пастві Новокаховської єпархії сердечно бажаю не поспішати повірити у чергові дешеві інтернет-сенсації.

+А. Філарет

01.12.2018

 

 

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА
архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета
щодо останніх подій в Церкві та довкола Неї

13 листопада відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви, учасником якого я був. А потім сталося те, що нині змушує мене зробити цю Заяву. Читати повністю...

 

Останні події / Последние события / Last Events

40 дней преставления протоиерея Иоанна Терешко
16 ноября, Новая Каховка
В сороковой день преставления протоиерея Иоанна Терешко Высокопреосвященнейший архиепископ Новокаховский и Генический Филарет совершил литию в Иоанновском храме при Новокаховском епархиальном управлении. За богослужением молились участники Собрания благочинных, прошедшего под председательством владыки. Почившему доброму пастырю была возглашена «Вечная память».

Збори благочинних
16 листопада, Нова Каховка
Під головуванням Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета в приміщенні Управління Новокаховської єпархії відбулися Збори благочинних. Після початкової молитви Його Високопреосвященство ознайомив присутніх із церковними та колоцерковними подіями, які сталися 13-15 листопада цього року. Архіпастир звернув увагу присутніх на зміст своєї офіційної Заяви, опублікованої 15 листопада, та відповів на питання присутніх щодо Собору єпископів Української Православної Церкви. Позиція, висловлена в Заяві Його Високопреосвященства, знайшла повну підтримку і розуміння отців благочинних. Владика наголосив, що в нинішній украй складній ситуації потрібно розуміти: ми маємо залишатися Церквою Христовою за будь-яких обставин. Тільки так можна вірно відповісти на виклики часу; тільки так можна зберегти вірність Богу. Була обговорена потреба вчасного і відвертого інформування пастви про справжній зміст церковних подій.

Постанова Собору єпископів Української Православної Церкви
13 листопада, Київ
Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13 листопада 2018 року, заслухавши Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про виклики, що постали протягом останнього часу перед Українською Православною Церквою, ухвалив таке: Читати повністю...

Собор єпископів Української Православної Церкви
13 листопада, Київ
На території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулося засідання Собору єпископів Української Православної Церкви. Всього з 90 єпархіальних і вікарних архієреїв Української Православної Церкви, які мають право голосу, на Соборі присутні 83. Серед учасників собору — Керуючий Новокаховською єпархією Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет. За результатами засідання Собор прийняв Постанову та Заяву.

Воскресная Литургия
11 ноября, Новая Каховка
В Неделю 24-ю по Пятидесятнице Высокопреосвященнейший архиепископ Новокаховский и Генический Филарет совершил Божественную Литургию в Андреевском кафедральном соборе Новой Каховки. Владыке сослужили соборные клирики. После чтения Евангелия архипастырь обратился к богомольцам с проповедью. Была вознесена молитва о мире в Украине.

Всенощное бдение
10 ноября, Новая Каховка
В канун Недели 24-й по Пятидесятнице Высокопреосвященнейший архиепископ Новокаховский и Генический Филарет совершил Всенощное бдение в Андреевском кафедральном соборе Новой Каховки. Владыке сослужили соборные клирики. Архипастырь возглавил полиелей, читал Евангелие на утрени и помазывал богомольцев освященным елеем.

В Крестовоздвиженском храме освящён новый иконостас
8 ноября, Чкалово
Высокопреосвященнейший архиепископ Новокаховский и Генический Филарет совершил освящение новосооруженного иконостаса Крестовоздвиженского храма села Чкалово Новотроицкого благочиния.

 

Молитва у могилы пастыря
8 ноября, Рыково
В ходе посещения Генического благочиния Высокопреосвященнейший архиепископ Новокаховский и Генический Филарет совершил литию у могилы протоиерея Иоанна Терешко на кладбище посёлка Рыково. Отец Иоанн отошёл ко Господу 8 октября 2018 года.Пам’ять великомученика Димитрія Солунського
8 листопада, Догмарівка
В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив Божественну Літургію в Димитріївському храмі села Догмарівка Генічеського району. За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні. Був пом’янутий воїн Ярослав — уродженець села, який загинув, захищаючи свободу України на Сході. По завершенні Літургії владика звернувся до присутніх зі словами настанови та вітання, і преподав усім благословення.

Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore