Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Главная страница

ХРИСТОСЪ ВОСКРЕСЕ!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!


ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета

читати українською                      читать на русском

НОВИНИ ЄПАРХІЇ:

Літургія у Волинській обителі
14 травня, Старий Чарторийськ
В Неділю про самарянку Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, зі згоди Керуючого Волинською єпархією Преосвященнішого єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, звершив Божественну Літургію в головному храмі Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря селища Старий Чарторийськ Волинської області. Владиці співслужили намісник обителі архімандрит Володимир (Гапонюк) та братія в священному сані, молитовно співали два хори. За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні та за Святу Православну Церкву. Напередодні Його Преосвященство молився за Всенощною в Успенському храмі монастиря.

Преполовение Пятидесятницы

10 мая, Новая Каховка
В день Преполовения Пятидесятницы Преосвященнейший епископ Новокаховский и Генический Филарет совершил Божественную литургию в Андреевском кафедральном соборе Новой Каховки. За богослужением была вознесена молитва о мире в Украине. По завершении Литургии Его Преосвященство возглавил чин малого освящения воды.

Урочистості з нагоди Дня Перемоги
9 травня, Нова Каховка
Святкування Дня Перемоги розпочалося традиційною ходою, в якій узяли участь ветерани, учасники бойових дій в Афганістані та АТО, керівництво міста, представники депутатського корпусу, трудових колективів, військових, спортсменів, учнівської та студентської молоді, жителів міста.
На центральній площі міста відбувся мітинг. До його учасників звернулися міський голова Володимир Коваленко, студент приладобудівного технікуму Михайло Олійник, учасник звільнення України Степан Тимофійович Міненко та  голова громадської організації воїнів АТО «Біла стріла» Дмитро Марков.
Після урочистостей присутні вшанували пам’ять синів та дочок нашого народу під час мітингу у парку Слави.
9 травня, Каховка
У Каховці відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги. Біля меморіалу героям війни зібралися представники міської та районної влади, громадськості, духовенства. Розпочалася насичена святкова програма, під час якої до присутніх звернулися голова районної адміністрації В. Салтиков, міський голова А. Дяченко, представники молоді та військових. На запрошення організаторів, у мітингу взяв участь і звернувся до присутніх Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет. Наприкінці святкового дійства керівники, громадськість та представники духовенства поклали квіти до меморіалу Героям війни.

Останки воїнів віддано землі
8 травня, Нова Каховка
В День пам’яті за ініціативи військово-патріотичного клубу «Каховка» під час пам’ятного мітингу відбулося поховання останків воїнів-визволителів, які загинули, визволяючи наш край. За словами Почесного президента клубу «Каховка» Анатолія Обельця, останки були знайдені під час пошукових робіт в зоні наступу 301-ї стрілецької дивізії, в напрямку удару Каховка – Плодове – Ключове.
Керівництво міста, духовенство, депутати, керівники підприємств, установ, учнівська та студентська молодь, всі, кому дорога пам’ять тих людей, які віддали життя за мирне майбутнє, зібралися у парку Слави.
До громади звернувся міський голова Володимир Коваленко, який наголосив: «У всій країні нині в храмах, оселях, наших серцях горить свіча пам’яті. Пам’яті про страшну і героїчну війну. Мільйони загиблих за наше з вами право жити. І ми повинні бути вдячними… Пам’ятаймо кожного, хто віддав а нас життя. І без імен вони для нас Герої!». Слово під час мітингу взяв голова ради ветеранів Дмитро Папуша.
Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив літію, після якої останки воїнів було віддано землі.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих за Україну в роки Другої світової і нині.
Тих, хто за велінням серця займається благородною справою пошуком полеглих солдатів, міський голова нагородив медаллю «За збереження історії».
Наприкінці заходу присутні поклали квіти до Вічного вогню та на могилу воїнів, які спочивають з миром, поховані у рідній землі.
З використанням матеріалів сайту «НК-онлайн»

Поховання воїнів-визволителів
8 травня, Нова Каховка
У День Пам’яті Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив відспівування воїнів-визволителів, останки яких було знайдено нещодавно поблизу Нової Каховки. За чином поховання співав хор духовенства кафедрального собору. На зворушливому чині був присутній Почесний президент військово-патріотичного клубу «Каховка», ветеран АТО Анатолій Обелець — саме ентузіасти клубу віднайшли останки загиблих солдатів-визволителів. По завершенні відспівування Анатолій Анатолійович розповів богомольцям про діяльність клубу, спрямовану на увічнення пам’яті героїв Війни. Труну було перевезено до Парку Слави, де згодом відбулося поховання воїнів.

Воскресная Литургия
7 мая, Новая Каховка
В Неделю 4-ю по Пасхе, о расслабленном, Преосвященнейший епископ Новокаховский и Генический Филарет возглавил служение Божественной Литургии в Андреевском кафедральном соборе Новой Каховки. Владыке сослужили соборные клирики. После Евангельского чтения архипастырь обратился к богомольцам с проповедью. Была вознесена молитва о мире в Украине.

Всенощное бдение
6 мая, Новая Каховка
В канун Недели 4-й о Пасхе, о расслабленном, Преосвященнейший епископ Новокаховский и Генический Филарет возглавил служение Всенощного бдения в Андреевском кафедральном соборе Новой Каховки. Владыка читал Евангелие на утрени и помазывал богомольцев освященным елеем. По завершении богослужения архипастырь преподал благословение всем прихожанам.

Храмовый праздник Георгиевского придела
6 мая, Каховка
В день памяти великомученика, Победоносца и чудотворца Георгия Преосвященнейший епископ Новокаховский и Генический Филарет совершил Божественную Литургию в Георгиевском (нижнем) приделе строящегося Христорождественского храма Каховки (мкр-н. «Светлово»). После Евангельского чтения владыка обратился к присутствующим с проповедью. Была вознесена молитва о мире в Украине. По окончании богослужения всех молящихся приветствовали воспитанники воскресной школы при храме. Архипастырь преподал всем благословение.
Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore