13.08.2014  Державні високопосадовці звернулися до Архієрейського собору

ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДО СОБОРУ ЄПИСКОПІВ УПЦ

Собору єпископів Української Православної Церкви

Високоповажні Владики!

Сьогодні у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбувається історична подія — обрання Предстоятеля самостійної і незалежної в управлінні Української Православної Церкви.

На вас покладається особлива відповідальність — із сумлінням визначити найдостойнішого архієрея для давньої Київської кафедри, який гідно продовжить праведні труди новопреставленого Блаженнішого Митрополита Володимира.

Ваше зібрання проходить у найскладніший період сучасної України — проливається людська кров, ми потерпаємо від зовнішньої збройної агресії. Така ціна за прагнення наших громадян до гідного життя у цілісній, незалежній, демократичній та процвітаючій державі.

За цих обставин надзвичайно важливою є консолідуюча місія Церкви у суспільстві, її потужний виховний та патріотичний потенціал.

Ми високо цінуємо зусилля релігійних організацій, спрямовані на примирення, духовну й гуманітарну підтримку співвітчизників, і готові до подальшої дієвої співпраці.

Бажаю вам плідної роботи, мудрості та миру.

Петро Порошенко

ЛИСТ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ДО СОБОРУ ЄПИСКОПІВ УПЦ

СОБОРУ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Всечесні Владики!

З нагоди початку роботи Собору єпископів Української Православної Церкви прийміть вітання і запевнення в тому, що Уряд України і надалі послідовно відстоюватиме принцип свободи совісті і захищатиме фундаментальні права людини.

Ваш Собор відбувається у час, коли український народ встав на захист своєї Вітчизни від зовнішньої агресії і терористичних нападів, коли щодня за наше майбутнє гинуть на полі бою кращі сини і доньки України. У ці дні суспільство звертається до Церкви за духовною підтримкою, за зміцненням в надії, за благословенням на опір ворогу.

Громадськість очікує від своїх церковних проводирів жертовності та моральної досконалості, патріотизму, виважених, але рішучих дій заради згуртування суспільства, звільнення наших земель від окупантів і повернення українців до мирної творчої праці.

На Вас, єпископів, які зібралися в Києві з цілої України, покладається особлива місія — обрання нового Митрополита Київського, який продовжуватиме справу тих Київських митрополитів, які мріяли бачити нашу країну незалежною і квітучою, а її Православну Церкву — єдиною і гідно представленою у Вселенському Православ’ї.

Бажаю Отцям Собору рясних Божих благословень, глибокої мудрості і високої відповідальності.

З повагою,

Прем’єр-міністр України