Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Новини17.08.2014  Інтронізація Блаженнішого Митрополита Онуфрія

У Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, якого було обрано Предстоятелем Української Православної Церкви на Соборі єпископів УПЦ 13 серпня. Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет узяв участь в урочистих богослужіннях із цієї нагоди

На площі перед Успенським собором було звершено Божественну літургію з урочистим чином Інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Його Блаженству співслужили: представник Святішого Патріарха Кирила митрополит Волоколамський Іларіон та представники Помісних Церков: Константинопольської — митрополит Гальський Еммануїл, Олександрійської — митрополит Кірінський Афанасій, Єрусалимської — митрополит Вострський Тимофій, Грузинської — митрополит Некреський Сергій та митрополит Потійський и Хобський Григол, Сербської — єпископ Моравічський Антоній, Румунської — митрополит Тирговиштський Нифонт, Болгарської — митрополит  Русенський Наум, Еладської — єпископ Християнупольський Прокопій, Польської — архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Чеських земель і Словаччини — архімандрит Серафим (Шемятовський), Православної Церкви Америки і Канади — єпископ Нью-Йоркський Михаїл та єпископ Квебекський Іриней, Руської Православної Церкви Закордоном — архієпископ Берлінсько-Германський Марк, єпископат та духовенство Української Православної Церкви.

Після співу Трисвятого старіші ієрархи Української Православної Церкви митрополити Одеський і Ізмаїльський Агафангел та Сімферопольський і Кримський Лазар тричі звели Владику Онуфрія на Митрополичий трон на горньому місці. Була виголошена особлива єктенія та прочитана інтронізаційна молитва.

Після відправи митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел від імені єпископату, духовенства та вірних Української Православної Церкви поздоровив Блаженнішого Митрополита Онуфрія з обранням на кафедру Київських митрополитів та вручив жезл його попередника — Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після цього були зачитані привітання від представників влади та Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Насамкінець, Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до всіх присутніх з першим архіпастирським словом:

Ваші Високопреосвященства! Ваші Преосвященства! Шановні представники Української влади! Шановні представники Помісних Церков! Дорогі браття і сестри!
З веління Святого Духа через обрання Собору єпископів сьогодні мені належить прийняти послух Предстоятельского служіння в Українській Православній Церкві. Понад 40 років тому я приніс Небесному Владиці чернечі обітниці, одна з яких ? це зречення своєї волі перед всесвятою волею Божою. Тому й обрання мене Митрополитом Київським і всієї України сприймаю не як пошану і честь, а як відповідальний послух Матері-Церкві, за який мушу дати відповідь на страшному Божому суді. Євангеліє дає нам кілька образів того, чим є Свята Церква. Один із таких образів говорить, що Церква — це виноградник, який насадив Господь та віддав його доглядати виноградарям. Відома доля тих, хто піклувався лише про своє особисте, а не про те, щоб з виноградника зібрати плід і віддати його Господарю. Їх, як злих, Господь «зле погубить» (Мф. 21. 41).
Прошу вас, всечесні архіпастирі, які посилаєте мене на Предстоятельське служіння, і всіх вас, дорогі браття і сестри: моліться за мене, щоб уникнути мені такої кари. Вже не раз за ці останні дні я розмірковував над тим, як мені виконати все те, чого очікує наша Церкви від свого Предстоятеля. Видається мені, що всіх людських знань і умінь не буде достатньо для того, щоб церковний корабель міг упевнено і без перешкод долати бурхливі хвилі життєвого моря. Якби Сам Господь не був істинним Главою Церкви, то не знайшлось би на землі жодної людини, яка змогла би привести церковний корабель до пристані вічного життя. Тому свою всю надію я покладаю лише на допомогу Божу і Його благу Волю. Воля же Господня в тому, щоби всім нам спастися і прийти до пізнання Істини. Це пізнання, яке відкриває дорогу до спасіння, можливе лише в Єдиній Святій Соборній і Апостольській Церкві. Розуміючи це, ми будемо молитися і прикладати зусилля, щоб ті наші брати і сестри, які сьогодні через схизму опинилися поза церковним кораблем, з усім православним світом єдиними устами славили Ім’я Святої Живоначальної Тройці, як навчив нас Хреститель наш святий благовірний князь Володимир.
Ми — люди, віруючі в Христа Розп’ятого і Воскреслого, — з глибоким болем сприймаємо звістки про лихо братовбивства, яке щодня забирає життя наших співвітчизників. Церква молиться і знову звертається до всіх, від кого це залежить, із щирим проханням негайно зробити все, щоб мир і спокій знову запанували на нашій українській землі.
Святе Письмо говорить, що силою, яка перемагає зло світу, є наша віра. Жива віра в Живого Бога, яка свідчиться не одними словами але й ділами. Святий апостол Іаков говорить, що віра без діл є мертвою (Іак. 2. 26). Діла віри — не що інше, як благочестиве християнське життя за Божими Заповідями. До такого життя покликані в Церкви всі: і миряни, і монахи, і священики, і єпископи, і її предстоятель. У цьому благочестивому слідуванні Божественним Заповідям полягає зміст служіння Церкви і кожного з нас, на тому місці і в тому званні, які дає Господь.
Діла віри — це живе свідчення про всепереможну силу Христову. Життя в вірі не складається лише із зовнішніх вчинків, але із особистої боротьби з гріхами, які знаходяться у нашому серці. Справжня любов, істинне милосердя і всепрощення бувають лише тоді, коли серце людини очищене від всілякої скверни або пороку. В цьому внутрішньому очищенні і преображенні кожного християнина полягає найперше завдання служіння Православної Церкви.
Колись давно, в перші віки християнства, благочестиве життя учнів Христових так вражало язичницький світ, що цілі народи приймали Хрещення, щоб жити за Божим Законом, щоб бути схожими на послідовників Христа.
Сьогодні у наш буремний XXI вік всім нам, а не лише пастирям Церкви, слід являти світу перш за все приклад особистого благочестивого життя, в якому б віра не розходилася з ділами. Це є головний церковний принцип духовного вдосконалення особистого і суспільного.
Сьогодні ми всі хочемо бачити Україну, нашу Батьківщину, кращою, новою. І це буде, але тільки тоді, коли кожен із нас через життя по вірі оновить себе і стане більш духовно досконалим. Якщо висловлюватися більш коротким словом, то можна сказати, що новою Україні стане тоді, коли кожен із нас оновить себе.
Світлої пам’яті Блаженніший Митрополит Володимир сказав: «Зусилля кожного з нас у боротьбі з самим собою, у боротьбі зі злом повинно сприйматися віруючою людиною як участь людини у суцільному викоріненні на землі зла і розбудові добра у всесвітньому масштабі». Розпочинаючи своє предстоятельське служіння у час складних випробувань для нашої Церкви і Батьківщини, ці слова я сьогодні сприймаю як заповіт мені від великого попередника, котрий всім своїм життям показував всепереможну силу віри, молитви і смирення.
Щиро прошу вас, дорогі мої співбрати-архіпастирі, отці, браття і сестри, не лише тепер, сьогодні, але й на всяк час підносити свої святі молитви про моє недостоїнство, щоб у немочі моїй Сила Божа звершувала справу духовного оновлення і спасіння багатомільйонної Української Православної Церкви
.

ДО РЕЧІ: У день своєї інтронізації, 17 серпня, Блаженніший Митрополит Онуфрій служив в архієрейському облаченні свого попередника на Кафедрі Київських Митрополитів — Блаженнішого Митрополита Володимира. Спеціально до цієї дати було передано одне з найкращих богослужбових облачень, що належало покійному Предстоятелю.

ЦІКАВІ ФАКТИ:

1. Саме в цьому облаченні служив Блаженніший Митрополит Володимир у день свого 70-річчя. Блаженнішому Митрополиту Онуфрію цього року також виповниться 70.

2. Комплект з двох панагій та хреста також належав Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

3. Наприкінці служби новому Предстоятелю вручили жезл, з яким Митрополит Володимир служив упродовж всього свого перебування на Київській кафедрі.

Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore