01.09.2014  Благословення студентам-медикам

З нагоди Дня знань у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбулося урочисте засідання Вченої ради ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія». В ході урочистого засідання відбулася посвята у студенти першокурсників, які успішно витримали вступні конкурсні випробування, стали членами великої сім`ї одного із провідних вищих навчальних закладів України Українська медична стоматологічна академія. На запрошення Ректора ВДНЗ УМСА професора В. М. Ждана, в урочистостях із нагоди початку нового навчального року в Академії узяв Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет — випускник і колишній викладач цього вузу.
Урочисте засідання відкрив ректор академії, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, академік Української академії наук В’ячеслав Миколайович Ждан.
З вітальним словом від імені Міністра охорони здоров`я України Олега Степановича Мусія, звернувся виконуючий обов`язки директора Департаменту персоналу, освіти та науки Олександр Петрович Волосовець.
Міський голова Мамай О.Ф., директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської обласної державної адміністрації Лисак В.П. привітали студентів-першокурсників зі вступом в один з найкращих вузів області та України.
Преосвященніший єпископ Філарет, звертаючись до зібрання, наголосив, що лікарем можна стати тільки «на все життя», і потім від цього покликання не відмовлятися ніколи. Владика побажав новим студентам вдосконалюватися не лише у професійних знаннях, але намагатися стати справжньою людиною, любити пацієнтів, батьків, наставників, Батьківщину, вчитися до любові до ворогів… «Початок перетворенню світу на краще — у ваших серцях, — зазначив архіпастир. Можна довго чекати, коли ж світ стане світлішим і добрішим, але він таким не стане ніколи, аж поки кожен із нас не стане і світлішим, і добрішим. І тоді не лише світ покращиться, але й люди довкола нас матимуть привід стати краще, і бачитимуть нас як взірець. А лікар особливо покликаний бути взірцем людяності і праведності!». Владика закликав Боже благословення на всіх присутніх.
За доброю традицією ректор академії професор Ждан В.М., декани факультетів професор Рябушко М.М., професор Сидорова А.І., професор Похилько В.І. вручили першокурсникам символічні студентські атрибути: ключ від країни знань та студентський квиток.
В ході проведення урочистих заходів були вшановані викладачі та студенти академії, які віддали життя за честь і гідність Батьківщини.
Присутніх на урочистому засіданні привітали художні народні самодіяльні колективи академії.