06.11.2014  Збори військового духовенства

У четвер 22-й седмиці після П’ятидесятниці, в день святкування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Свято-Покровському чоловічому монастирі почалися збори священнослужителів Української Православної Церкви, що відповідають за духовну роботу з збройними Силами та іншими силовими відомствами України. В роботі зборів узяв участь клірик Новокаховської єпархії протоієрей Георгій Яковчук.
Божественну літургію в храмі Озерянської ікони Пресвятої Богородиці Свято-Покровського монастиря очолив Високопреосвященніший Августин, митрополит Білоцерківський і Богуславський, глава Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України разом із митрополитом Харківським і Богодухівським Онуфрієм, за участю священнослужителів, які представляють єпархіальні військові відділи. Піснеспіви Божественної літургії виконував хор Харківської духовної семінарії під керівництвом протоієрея Феодора Воскобойникова.
За Літургією митрополит Августин підніс молитву про мир в Україні та припинення міжусобної брані.
За заамвонній молитві преосвященні владики і духовенство звершили молебний спів до Пресвятої Богородиці.
Митрополит Онуфрій від імені священнослужителів і віруючих сердечно подякував владиці Августину за візит до Харкова, за спільну молитву, звершену в святому храмі під Покровом Божої Матері.
В свою чергу митрополит Августин висловив вдячність владиці Онуфрію за гостинність, а також відзначив позитивний внесок, який роблять священнослужителі Української Православної Церкви, що працюють в даний час з військовими структурами.
Після богослужіння в будівлі Архієрейської резиденції розпочалася реєстрація учасників зборів духовенства, відповідальних за духовну роботу зі Збройними Силами та іншими силовими відомствами України.
Тема військового зібрання: «Пастирська опіка військовослужбовців в умовах введення інституту штатного військового духовенства».
В актовому залі резиденції Харківських архієреїв почалося пленарне засідання.
Було зачитано вітання до учасників зборів Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
Зі словом виступив Керуючий Харківською єпархією Високопреосвященніший митрополит Онуфрій, який привітав усіх з початком роботи конференції, побажав плідних успіхів, а також підкреслив високе значення участі єпархіального духовенства в роботі із військовими формуваннями, у військових навчальних закладах.
З доповіддю, присвяченою поточним питанням, виступив глава Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України Високопреосвященніший митрополит Августин.
З вітаннями також виступили: начальник відділу у справах релігій Харківської обласної державної адміністрації Ольга Чернявська; радник глави Харківської обласної ради з питань діяльності релігійних і громадських організацій Віктор Левчук; начальник відділу по роботі з об’єднаннями громадян Харківської міської ради Олександр Стерин; начальник Харківського гарнізону полковник Олександр Серпухов; представник Міністерства оборони України старший офіцер департаменту соціальної та гуманітарної політики полковник Руслан Коханчук; виконуючий обов’язки заступника начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України по роботі з персоналом полковник Юрій Здебський; начальник служби військово-соціальної роботи Головного управління Національної гвардії України, підполковник Олександр Іздебський; представник державної спеціальної служби транспорту старший офіцер відділення виховної роботи військової частини Т0330 майор Олег Марчук.
По закінченні пленарного засідання секретар Управління Харківської єпархії протоієрей Михайло Кіт відповів на запитання журналістів.
Подальша робота конференції продовжилася в секціях.