06.12.2014  Пам’ять благовірного князя Олександра

У день пам’яті благовірного великого князя Олександра Невського престольне свято відзначає Олександрівський храм селища Велика Олександрівка.

Радість свята розділити і очолити богослужіння сюди прибув Керуючий Новокаховською єпархією Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, який очолив Божественну Літургію.

Владиці співслужили клірики благочинія та гості з Миколаївської єпархії.

Архіпастир після Євангелія звернувся до богомольців зі словом проповіді. Владика відзначив: «Сьогодні ми святкуємо пам’ять святого, який прославлений не за свої військові перемоги — хоч вони були просто дивовижними, не за свої дипломатичні таланти — а їм заздрили, не за мудру державницьку політику — а їй і тепер варто повчитися. Олександр прославлений як християнин, який був і князем, і військовим, і дипломатом. Але перше він — християнин. І з нас Господь в першу чергу питатиме, якими ми були християнами, кожен на своєму місці і зі своїм послухом».

За Літургією було піднесено молитви за мир в Україні. По завершенні богослужіння владика благословив богомольців і подякував всім, хто спільною молитвою відзначив пам’ять святого Олександра Невського.