07.12.2014  Прославлення блаженного Варфоломія

В день пам’яті святої великомучениці Єкатерини в Свято-Троїцькому Чигиринському жіночому монастирі Черкаської єпархії відбулося прославлення в лику місцевошанованих святих блаженного Варфоломія Чигиринського.

Урочисте богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, якому співслужили Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Софроній та Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Після малого входу на Літургії було востаннє звершено заупокійну літію по приснопам’ятному рабу Божому Варфоломію та виголошено йому «Вічну пам’ять».

Потім із амвону Преосвященніший єпископ Філарет оголосив рішення Священного Синоду про канонізацію блаженного Варфоломія, а Високопреосвященніший митрополит Софроній прочитав житіє подвижника. Хор уперше проспівав тропар і кондак блаженному Варфоломію, а духовенство на чолі з предстоятелем співало величання і вперше молитовно вклонялося перед ракою зі святими мощами нового угодника Божого.

Після завершення Літургії Блаженніший владика звернувся до численних богомольців зі словами проповіді про людську і Божественну мудрість.