23.12.2014  Встановлено святкування на честь собору Херсонських святих

За поданням двох архіпастирів Херсонщини — Високопреосвященнішого архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна та Преосвященнішого єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета — Священним Синодом Української Православної Церкви встановлено святкування на честь собору Херсонських святих.

ЖУРНАЛ № 87

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

СЛУХАЛИ:
Рапорти Преосвященних архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна та єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета про встановлення дня святкування Собору Херсонських святих 23 серпня / 5 вересня (старий / новий стиль).

УХВАЛИЛИ:
Благословити встановлення дня святкування Собору Херсонських святих 23 серпня / 5 вересня (старий / новий стиль).
Затвердити іконописне зображення Собору Херсонських святих.
До складу Собору Херсонських святих включити:
1) свт. Інокентія, архієпископа Херсонського і Таврійського;
2) сщмч. Прокопія, архієпископа Херсонського;
3) сщмч. Іоанна Херсонського, пресвітера;
4) сщмч. Матфея, пресвітера;
5) прп. Варсонофія Херсонського;
6) прп. Євтропію Херсонську;
7) прав. воїна Феодора Ушакова;
8) блж. Домніку Олешківську.