09.01.2015  Різдвяний концерт

Різдво Христове кличе за собою низку свят та святкових днів, і самий час від Різдва до Водохреща іменується Святками — себто, «святими днями». У православних храмах звершуються урочисті богослужіння, але й у повсякденному житті християн панують особливі, радісні нотки. Адже заради нашого спасіння народився Христос Господь!
Стало вже доброю традицією, що на Святках у Новій Каховці відбувається Різдвяний концерт — святкове дійство, організоване Новокаховською єпархією Української Православної Церкви за підтримки та участі місцевої влади. У проведенні свята мистецтва, присвяченого Різдву Христовому, беруть участь світські та церковні колективи, а також і окремі виконавці, серед яких є як професіонали, так і аматори. Цього року кількість тих, хто виходив на сцену, сягнула рекордної позначки, і становила близько 350 осіб.
На сцені кінотеатру «Юність» пролунали піснеспіви Різдва Христового, після чого до присутніх у залі звернулися Новокаховський міський голова Володимир Коваленко та Керуючий Новокаховською єпархією Української Православної Церкви Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет. А далі розпочалося справжнє свято!
Після кожного виступу лунали оплески; виконання оперної арії дияконом Михайлом Гнатюком настільки вразило зал, що спів довелося повторити на біс. А наприкінці двогодинного концерту, який проминув буквально на одному диханні, зведений хор Андріївського кафедрального собору Нової Каховки та Покровського собору Каховки виконали духовний гімн України «Боже, Великий, Єдиний»; глядачі встали і співали молитовні слова разом із хорами. На сцену знову піднявся Преосвященніший єпископ Філарет. Владика подякував організаторам, учасникам і гостям концерту, а також запросив всіх до співу колядки, яка і дала ім’я святу: «Добрий вечір тобі, пане господарю!». Цим співом і закінчився концерт.