Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Новини13.02.2015  ЗВЕРНЕННЯ ЄПИСКОПА НОВОКАХОВСЬКОГО І ГЕНІЧЕСЬКОГО ФІЛАРЕТА ДО ПРАВОСЛАВНОЇ ПАСТВИ І ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ

Дорогі браття й сестри! Земляки!

Наближається останній тиждень перед початком Великого Посту — Масляна.

Свята Православна Церква завжди вбачала у цьому тижні початок якнайретельнішої підготовки до посту; до цією думки схиляє також і устрій богослужінь, які вже частково нагадують Великопісні; на це ж налаштовують і всі церковні піснеспіви та повчання святих Отців. Однак за народним звичаєм Масляна буває часом для веселощів і розваг, які мають припинитися від початку Посту аж до Святої Пасхи. Згідно з цим звичаєм останніми роками влаштовувалися особливі видовища, гуляння, концерти та розваги, в яких брали участь багато людей різного віку.

Сьогорічна Масляна особлива, адже 18–21 лютого виповнюються роковини трагічних подій у Києві. Тоді загинуло більше ста людей, а ще сталися людські жертви і в інших регіонах України. Влаштовувати святкування, веселощі і розваги в дні жалю і спомину вважаю неприпустимим блюзнірством (слов’янською: кощунством).

Повідомляю, що Українська Православна Церква, з благословення її Предстоятеля, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, скасовує всі святкові заходи, які традиційно припадали на цей час року.

Закликаю всіх, від кого це залежить, скасувати всі розважальні заходи світського характеру, які планувалися на період Масляної. Закликаю всіх вірних чад Православної Церкви, а разом і всіх своїх земляків, утриматися від всілякого роду веселощів і розваг у цей час. Це тим більш важливо, що і сьогодні гинуть люди на Сході України: від обстрілів потерпають мирні громадяни; гинуть, виконуючи свій військовий обов’язок, українські воїни, в тому числі і наші земляки.

Вважаю доцільним провести в цей час благодійні ярмарки та акції зі збору коштів для поранених воїнів, вимушених переселенців, загалом всіх нужденних наших братів і сестер.

Запрошую всіх у смиренні і покаянні молити Бога про спокій душ загиблих рік тому наших братів і сестер. Кличу всіх до справжньої і нелицемірної любові один до одного. Нагадую, що від кожного із нас залежить доля нашого спільного дому — України.

«Браття, радійте, вдосконалюйтеся, втішайтеся, будьте однодумні, мирні, — і Бог любові й мира буде з вами» (2 Кор. 13. 11)

Смиренний +Філарет,
єпископ Новокаховський і Генічеський

13 лютого 2015 року
кафедральне місто Нова Каховка

Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore