08.02.2015  Молитва про Вітчизну

За Божественною Літургією в день пам’яті Новомучеників і сповідників ХХ сторіччя Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звершив особливу молитву про Вітчизну, складену сповідником єпископом Афанасієм. Весь храм уклінно молив Бога благословити нашу Вітчизну, зміцнити її і дарувати їй мир.
Сумна деталь: В той час, коли віруючі на колінах молилися про Батьківщину, біля дверей храму з’явилася агітаторка, яка стверджувала, що в цьому храмі … не моляться за Україну — тому, що вживають слово «Батьківщина» (слов’янською «Отечество»)… Дама також погрожувала ледь не забрати храм, якщо не почнуть молитися «правильно». Натомість агітаторка роздавала аркушики, на яких були цілком пристойні молитви — «Молитва за Україну» та «Молитва до Пресвятої Богородиці на честь Її ікони «Скоропослушниця». Та спромогтися увійти до храму і разом із численними вірними помолитися за Вітчизну нашу — Україну, дама все ж не змогла. Коментуючи прикрий випадок, Преосвященніший єпископ Філарет відзначив, що, мабуть, сама агітаторка не з України, бо ж яка у нас може бути інша земна Батьківщина, крім України? Закликавши до посиленої молитви за Україну та її народ, Владика відзначив, що ми молимося також і за ворогів Церкви, прохаючи Бога, щоб простив їхні провини та просвітив Своїм світлом їхні душі та очі, засліплені злобою. Водночас архіпастир нагадав про подвиг новомучеників, яким також пропонували стати до лав «правильної церкви», або зректися Бога. «Ми Богом, Церквою і вірою не торгуємо», — зазначив єпископ Філарет, і продовжив: «Кожен із нас — патріот тому, що християнин. І ми не тільки молимося за нашу Вітчизну, Україну, але й робимо кожен на своєму місці все для її зміцнення і процвітання. Хай би так робили і всі інші, хто красиво говорить про любов до Вітчизни, але чомусь намагається сіяти розбрат».