28.07.2015  Українська Православна Церква урочисто відзначила 1000-ліття преставлення князя Володимира

Українська Православна Церква урочисто відзначила 1000-ліття преставлення князя Володимира. З цієї нагоди в Києві відбулися урочисті богослужіння, які зібрали десятки тисяч прочан з усієї України.

В урочистостях з нагоди пам’яті князя Володимира брали участь духовенство та миряни Новокаховської єпархії на чолі з Преосвященнішим єпископом Новокаховським і Генічеським Філаретом.

27 липня на Володимирській Гірці було звершено традиційний молебень, присвячений пам’яті князя Володимира, а також Дню Хрещення Русі та Собору Київських святих. Після молебна відбувся грандіозний Хресний хід, в якому взяли участь понад 20 000 вірних із усіх єпархій Української Православної Церкви. Урочистою ходою було пронесено Києвом і чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, спеціально привезені на торжества до Києва. А по завершенні процесії на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври розпочалася Всенощна з нагоди пам’яті рівноапостольного князя Володимира, Дня Хрещення Русі та Собору Київських святих.

28 липня в Успенському соборі Києво-Печерської Успенської Лаври відбулася Божественна Літургія за участі всього єпископату Української Православної Церкви. Очолив богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, якому співслужили також представники Помісних Церков.