Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Новини28.05.2017  Ювілей Харківського архієрейського собору 1992 року
У Неділю Святих Отців I Вселенського Собору Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили Першоієрарх Руської Православної Церкви за кордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон, учасники Харківського Собору 1992 року: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, а також майже сімдесят інших архієреїв Української Православної Церкви, гості в священному сані та духовенство обителі. Серед учасників богослужіння був Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.
Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про I Вселенський Собор, обставини та причини його скликання, про Святих Отців, які захищали чистоту віри у той час. Архіпастир також згадав події 1992 року: Собор, обрання Блаженнішого Володимира (Сабодана) та його визначну роль у відродженні церковного життя. «Харківський Собор — знаменна, історична подія для нашої Церкви, — наголосив Предстоятель. — Ми дякуємо Богу за те, що Він з нами, і допоміг нам перемогти спокуси, які були тоді».
Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні. Також особливо помолились за спочилих учасників Харківського Собору та Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).
Після запричасного керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав Звернення Священного Синоду з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору.
По завершенню Літургії митрополит Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію. Наприкінці богослужіння було звершено подячний молебень.
Після Божественної літургії Блаженніший владика звершив літію на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира.
Напередодні Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет співслужив архіпастирям за Всенощною в Успенському соборі Лаври.
Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore