28.07.2017  Церква урочисто відзначила пам’ять Хрестителя Русі
В день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, День Хрещення Русі і свято на честь Собору Київських святих, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Його Блаженству співслужив єпископат Української Православної Церкви, а також насельники та гості Лаври у священному сані. За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва на ювілейне свято з усіх регіонів держави, а також зарубіжні делегації з Білорусії, Молдови, Румунії, Греції.
Під час малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою Предстоятелем в сан митрополита були возведені архієпископи: Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир; в сан архієпископа були возведені єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, Новокаховський і Генічеський Філарет, Ірпінський Климент.
Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до численної пастви зі словом проповіді, у якому розповів про вибір рівноапостольним князем Володимиром віри православної для руського народу та про його особисте преображення після святого хрещення. Предстоятель закликав всіх вірних «намагатися бути гідними послідовниками святого предка». «Рівноапостольний князь Володимир для нас є не тільки просвітителем і хрестителем, а й прикладом того, як Божа Благодать може найлютішого грішника перетворити на «красне сонечко»«.
За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також прикликав Боже благословення на усіх присутніх.
Цього дня, згідно особливого благословення Предстоятеля, всі вірні УПЦ о 12:00 прочитали молитву «Отче наш» 12 разів з додаванням таких слів: «Господи помилуй нас, прости наші гріхи і благослови Україну і народ наш миром». А у всіх монастирях і храмах в цей час був звершений колокольний дзвін «Благовіст».