21.10.2017  Розпочалося святкування 10-річчя утворення Новокаховської єпархії
В Новокаховській єпархії розпочалося святкування 10-річчя від дня її утворення. З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, з нагоди невеликого ювілею буде звершено кілька богослужінь. Перше з них було приурочене до пам’яті преподобної Пелагії. Цього дня до Андріївського кафедрального собору була принесена з Каховки ікона преподобної Пелагії з часточкою її святих мощей.
Божественну Літургію в святковий день очолив Високопреосвященніший митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, якому співслужили Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, Преосвященніші єпископи Каширський Іов та Олександрійський і Світловодський Боголєп. Архіпастирям співслужили все духовенство Новокаховської єпархії.
На малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Керуючий Новокаховською єпархією удостоїв ієрархічних нагород кліриків єпархії. Ключар Андріївського кафедрального собору протодиякон Димитрій Ракоча возведений у сан архідиякона. Ієромонах Філарет (Хомуха) возведений у сан ігумена. Протоієрей Олександр Вакуленко нагороджений хрестом із прикрасами. Протоієрей Ілія Дима удостоєний митри. Секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай Ананьїн нагороджений другим хрестом із прикрасами.
Після читання Євангелія Високопреосвященніший архієпископ Філарет звернувся до пастви з проповіддю. Була піднесена молитва за мир в Україні. Після богослужіння були виголошені уставні многоліття. Керуючий Новокаховською єпархією звернувся зі словами подяки до архіпастирів, які прибули взяти участь у святкуваннях. Архієпископ Філарет вручив владикам ікони преподобної Пелагії, пам’ять якої звершується цього дня, а також пам’ятні панагії. Всім присутнім в благословення були вручені книжки з акафістом преподобній Пелагії та історією ікони з мощами преподобної, яка перебуває в Покровському кафедральному соборі Каховки.