02.11.2017  Річниця визволення міста
Новокаховчани урочисто відзначили річницю звільнення України від нацистських окупантів та визволення території, де згодом було збудовано місто Нова Каховка. В урочистих заходах узяли участь представники ветеранських, громадських організацій, трудових колективів підприємств та установ, учбових закладів міста.
До учасників заходу звернувся міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, який підкреслив невмирущу вагомість подвигу, який звершили наші діди та прадіди, що своїми життями заплатили за свободу та незалежність нашої Батьківщини.
В своєму виступі директор музею історії міста Нова Каховка Віктор Васильєв нагадав присутнім, яку ціну заплатили в боротьбі за визволення України та Херсонщини мешканці нашої міської ради. З 1134 наших земляків, що були призвані до лав Червоної Армії, не повернулися 599 чоловік: 321 загинули, 278 пропали безвісти.
Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет закликав сучасників пам’ятати про подвиги тих, хто загинув за Батьківщину. Відсутність історичної пам’яті у народі веде його синів та дочок до перетворення на двоногу худобу, яка тільки їсть, п’є, та продовжує свій вид, — зазначив архіпастир. Також владика висловив побажання, щоб всі відсвяткували звільнення нашого краю від нетерпимості, злоби, корупції та інших страшних лих, які заполонили наше життя та заважають українцям жити у спокої та мирі.
Учасники урочистостей поклали до Вічного вогню у Парку Слави квіти в пам’ять про загиблих при визволенні України та території Новокаховської міської ради.