07.11.2017  Трагічні роковини
З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, у день 100-річчя жовтневого перевороту, який поклав початок цілій низці страшних кривавих подій, серед яких — масові репресії, в тому числі серед віруючих, штучні голодомори, депортації цілих народів, братовбивчі війни, ненависть і розділення в суспільстві, у храмах і монастирях Новокаховської єпархії відбулися заупокійні богослужіння.
Звертаючись до духовенства, владика Філарет зазначив: «Мільйони закатованих у таборах, померлих від голоду та в засланні людей, сотні знищених і свідомо сплюндрованих храмів — ось найбільш криваві «здобутки» післяреволюційного часу. А скільки душ скалічено під час терору, богоборства, «ідеологічно виправданого» насильства! Безумне намагання побудувати «рай на землі» — «рай» без Бога, «рай», до якого заганяють примусово, — стало найбільшою трагедією минулого сторіччя. Організаторів перевороту, його натхненників та виконавців судитиме Господь. Ми ж просимо у Бога помилування всім, хто загинув у ті буремні роки. Особливо ми молимося про наших братів і сестер, які постраждали за свою віру, але не зреклися святого імені християнського. Ми прославляємо цілий сонм новомучеників і сповідників, і просимо їхніх святих молитов про те, щоб трагедія, подібна тій, яка сталася 100 років тому, більше не відбулася би на нашій землі, так рясно зрошеній кров’ю. Запобігти трагедіям зможемо, коли станемо людьми. Не варто боятися посилення зла; страшно має бути, коли носії добра будуть слабкі, коли покликані бути «сіллю землі» (Мф. 5. 13) стануть байдужими і безвідповідальними. Спільне виправлення життя, покаяння, життя за Заповідями Божими — ось ті ліки, які мають змогу зцілити рани минулого і вилікувати хвороби сьогодення, багато з яких походить від воістину червоного жовтня 1917 року — червоного від рік невинної крові».
Архіпастир очолив служіння парастасу напередодні 7 листопада. За богослужінням поминалися душі «усопших рабов Божиих, от безбожников убиенных и умученных, в междоусобных бранех пострадавших, от ран, болезней и лютаго глада погибших и в горьких работах скончавшихся». В самий день страшних роковин в Андріївському кафедральному соборі були відправлені заупокійна Літургія та літія по всіх жертвах революції.