16.11.2017  Конференція Синодального відділу у справах сім’ї
В Києві відбулася чергова Конференція Синодального відділу місії УПЦ у справах сім’ї. З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, в роботі форуму взяли участь і представники Новокаховської єпархії.
Проведення конференції очолив Голова місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї Архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Владика наголосив на пріоритетності побудови роботи Місії на засадах систематичної послідовної роботи. На конференції було заслухано низку виступів та докладів з тем поточної проблематики розвитку інституту сім’ї в Україні.
Серед спікерів делегати окремо відзначили цікавий виступ професора Київської духовної академії, керівника відділу катехизації та просвітницької діяльності Кам’янець-Подільської єпархії протоієрея Олексія Добоша. На незручні питання після виступу на тему «Актуальні питання з захисту прав дитини в Україні» компетентно надавав відповіді народний депутат України Юрій Павленко. Важливою інформацією з останніх тенденцій в галузі законотворчої діяльності уряду та Верховної Ради в питаннях, які стосуються сім’ї, з учасниками конференції поділилася керівник секретаріату об’єднання «Захист прав дитини – пріоритет держави» Людмила Волинець.
В ході роботи конференції було заслухано звіти керівників відповідних єпархіальних відділів. Від Новокаховською єпархії з таким звітом виступив керівник відділу в справах сім’ї Ігор Бжезицький. Серед іншого в своєму виступу Ігор Володимирович зазначив, що системна робота відділу з питань сім’ї ведеться в нашій єпархії вже понад десять років. За цей час зусилля представників відділу, духовенства, парафіян та волонтерів структуровані на проектних засадах в рамках відповідних тематичних програм. Головним технологічним інструментом в щоденній соціальній роботі є створений в 2011 році Каховський Міський Благодійний Фонд «Лепта». Платформа фонду дозволяє акумулювати та ефективно розподіляти матеріальні й нематеріальні ресурси для організації та проведення різноманітних щорічних та поточних заходів із соціального служіння. З нашою поточною роботою можна ознайомитися на сторінках офіційного сайту БФ «Лепта».
Конференція тривала чотири дні і закінчилася урочистим богослужінням в Києво-Печерській Лаврі.
Інформація І. В. Бжезицького