07.04.2018

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Дорогі отці! Браття і сестри!

В радості духовній вітаю вас зі світлим і світлоносним Святом — Воскресінням Христовим!

Різними мовами сьогодні звучить Блага Звістка, Святе Євангеліє, яке розповідає про велику таємницю: «Слово стало Тілом, і оселилося між нами» (Ін. 1. 14). Це Слово є істинний Бог, Який народився заради нашого спасіння, Який заради нашого спасіння прийняв страждання і Хрест, Який прийняв і смерть, і був покладений у гробі, і Який воскрес як Всесильний Переможець смерті. «Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне. Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб світ спасся через Нього» (Ін. 3. 16-17).

Христос переміг смерть, і світло цієї перемоги осяяло навіть і найпохмуріші пекельні прірви. І все, пов’язане з цією перемогою, наповнене світлом.

Людина, в житті якої не було Воскресіння Христового, часто явно страждає від того, що їй не вистачає світла: вона то йде неправильним шляхом, то падає в морок відчаю, а то темрява застеляє їй очі, і вона чинить гріх. Ніякі фарби, ніякі радості не можуть наповнити світлом життя, в якому немає Воскресіння Христового.

Немає виходу без Воскресіння. Немає сенсу без Воскресіння. І самого життя без Воскресіння немає — є тільки існування, яке нагадує буття братів наших менших: їжа, продовження роду, сон, добування їжі ...

Саме причетність Воскресінню Христовому робить нас Людьми. І Світло Воскресіння — Світло Христове — «просвічує кожну людину, що приходить на світ» (Ін. 1. 9).

Пам’ятайте: без Воскресіння Христового в душі буде темно. І немає такого світла, яке змогло би розігнати морок душі, немає такого світильника, який би зміг освітити душу, крім світла Воскресіння.

Поспішайте відчути радість перемоги над смертю. Поспішайте стати воістину вільними. Поспішайте бути безсмертними, адже справжній християнин «має життя вічне і ... перейшов від смерті в життя» (Ін. 5. 24).

Тільки не забувайте, дорогі мої, що всі блага Воскресіння вповні даються тому, хто слідує за Христом — хто бажає ці блага сприйняти. «Хочеш радіти? — Понеси спершу хрест», стверджує святитель Феофан Затворник. Саме поразка гріховної, ветхої людини, розп’яття себе для світу дає можливість причаститися повноти буття в Воскреслому Христі. Тому для досягнення Великодньої радості не полінуймося пройти через біль покаяння, через працю зміни самих себе.

Воскреслий Христос хай зміцнить нас у вірі, надії і любові!

Переможець смерті хай дасть нам умертвити «гріх, який живе» в нас (Рим. 7. 20).

Подавець життя хай дарує нам «життя ... з надлишком» (Ін. 10. 10).

Милостивий Господь хай збереже нас у мирі й однодумності!

«Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця, і причастя Святого Духа з усіма вами. Амінь» (2 Кор. 13. 13)

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Смиренний
+ Філарет,
з ласки Божої архієпископ Новокаховський і Генічеський,
Ваш співмолитвенник перед Воскреслим Христом.

Пасха Христова 2018
Кафедральний град Нова Каховка