08.04.2018  Великоднє богослужіння

Перед початком Великоднього богослужіння в Андріївському кафедральному соборі відбувалося читання Діянь святих апостолів, а пізно ввечері була звершена полунощниця Великої суботи. Після полунощниці духовенство і парафіяни вийшли до центральних воріт, коди прибув благодатний вогонь, доставлений кліриком собору протоієреєм Георгієм Яковчуком, зусиллями голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та Новокаховського міського голови Володимира Коваленка. А рівно опівночі духовенство собору на чолі з Високопреосвященнішим архієпископом Новокаховським і Генічеським Філаретом очолили Великодній хресний хід. Перед зачиненими головними дверима кафедрального соборного храму архієпископ Філарет виголосив славослов’я на честь Пресвятої Тройці, після чого вперше було проспівано «Христос воскресе із мертвих…». Зі співом Пасхального тропаря духовенство і всі богомольці увійшли до храму, де й розпочалася світла Пасхальна заутреня. Після її завершення була звершена Божественна Літургія. «Слово огласительне» святителя Іоанна Златоуста та Пасхальне зачало Євангелія від Іоанна були прочитані різними мовами. Після Євангелія Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет звернувся до присутніх зі словами проповіді. Багато богомольців приступили до Причастя Святих Христових Таїн. Наприкінці богослужіння владика освятив артос та прочитав молитви на благословення Великодніх страв і окропив Пасхальні приношення вірян. Потім освячення великодніх страв тривало на подвір’ї храму.