09.05.2018  День Перемоги

Нова Каховка
У Новій Каховці з нагоди 73-ї річниці з Дня Перемоги над нацистською Німеччиною відбулися святкові урочистості. І розпочалися вони традиційною ходою Дніпровським проспектом. В колонні до центральної площі прямували ветерани війни та учасники трудового фронту, керівництво Нової Каховки, учнівська і студентська молодь, спортсмени, колективи організацій, установ міста та його мешканці. Школярі, що вишукувалися вздовж тротуарів центрального проспекту підбігали до ветеранів і військових, які брали участь в бойових діях на території інших країн, вітали їх і дарували квіти й свої щирі посмішки. На площі біля трибуни відбулося театралізоване дійство: творчі і студентські колективи вітали усіх, хто прийшов сюди, щоб порадіти з нагоди свята. До присутніх звернувся міський голова Володимир Коваленко. Після урочистостей на головній площі присутні містяни та гості вшанували пам’ять синів та дочок нашого народу під час мітингу у парку Слави. Тут відбувся мітинг «Пам’ять повертає в незабутнє». Секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай Ананьїн, звертаючись до присутніх, наголосив: «Щаслива та людина, яка не бачила війни. Ми згадуємо тих, кого забрала війна. В цьому місці ми знаходимося один на один з тими, хто поклав життя задля миру і спокою. Тут ми згадуємо про те, чого не можна забути…». Згодом усі бажаючі поклали квіти до вічного вогню і подумки подякувати солдатам за їхній неоціненний подарунок для нас — життя без війни. А свято продовжилося у Літньому театрі, де розпочався святковий концерт за участі творчих колективів міста, а поряд на галявині для ветеранів і містян почала роботу польова кухня.

Біла Криниця
В Білокриницькій та Новокалузькій сільських радах пройшли урочистості, присвячені святкуванню Дня Перемоги над нацизмом у Великій Вітчизняній війні. На запрошення керівників громад протоієрей Сергій Омелич взяв участь у мітингах та відслужив заупокійні літії біля обелісків Слави. Присутні молились разом зі священником за загиблих воїнів-односельчан.

Новоолексіївка
В День перемоги в селищі відбувся Хресний хід від храму Покрова Пресвятої Богородиці до меморіалу загиблим воїнам. Тут настоятель Покровського храму протоієрей Іоанн Лучковський відправив панахиду за всіма полеглими у роки війни; також на священному місці були піднесені молитви за всіх, хто віддав життя в боротьбі за мир, цілісність и незалежність України.

Берислав
Із нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля Братської могили на Центральному кладовищі міста відбулася панахида за загиблими воїнами. Її, з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, звершив благочинний Бериславського округу протоієрей Олександр Михайленко. У заході взяли участь заступник голови районної ради І. Є. Джеманова, перший заступник голови районної державної адміністрації І. А. Дробиш, Бериславський міський голова О. М. Шаповалов, ветерани війни та праці, учасники АТО, представники установ і організацій міста, громадськості. Учасники зібрання вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання.