25.05.2018  Засідання Священного Синоду

У резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Засідання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, секретар Священного Синоду УПЦ, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; тимчасові члени Синоду: митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем; архієпископ Львівський і Галицький Філарет; архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.
Під час роботи другого у 2018 році засідання Священного Синоду УПЦ були розглянуті поточні питання з життя Церкви, а також було прийнято Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні». Перед початком засіданні члени Священного Синоду молилися за Божественною Літургією, яку в Аннозачатіївському храмі на Дальній Печерах Лаври звершив Високопреосвященніший митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор. Потім ієрархи звершили заупокійну молитву на могилі спочилого Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014).