25.06.2018  Тезоіменитство Предстоятеля

У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви — всього понад сімдесят архієреїв, архієпископ Берлінський і Німецький Марк (РПЦЗ), а також гості у священному сані та духовенство обителі. Серед архіпастирів, які співслужили Первосвятителю, був і Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.
Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про житіє свого небесного покровителя — преподобного Онуфрія Великого, а також пояснив духовне значення подвигу таких святих пустельножителів для світу. «Ми всі живемо заради молитов тих небагатьох людей, які сховавшись від світу, принесли себе в молитовну жертву Богові. Вони моляться день і ніч та просять милості у Господа для всіх нас», — зазначив Блаженніший Владика.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після відпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття. Найстарший за хіротонією архієрей УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел зачитав вітальне слово Предстоятелю з Днем його тезоіменитства. Блаженніший Владика подякував за привітання та благословив усіх. По завершенні богослужіння Архіпастир приймав вітання від пастви.
Архієпископ Філарет від імені всієї православної пастви Новокаховської єпархії та від себе особисто привітав Його Блаженство із Днем тезоіменитства та висловив найкращі побажання, подарувавши також букет квітів.