27.07.2018  Хресний хід

Після завершення молебню на Володимирській гірці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом з єпископатом та духовенством Помісних Православних Церков і Української Православної Церкви очолив хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У молитовній ході цього року взяли участь 250 тисяч православних вірян. Велелюдна хода прямувала центральними вулицями Києва до Києво-Печерської Лаври. В молитовній ході брали участь Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет та віряни з єпархії.
Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року. Хресний хід супроводжували великі святині: мощі святого благовірного князя Володимира, священномученика Климента, єпископа Римського, великомученика Георгія Побідоносця, стопа святого апостола Андрія Первозваного, образ із часткою мощей апостола Андрія Первозваного, Зимненська ікона Божої Матері, ікони з часткою мощей священномученика Володимира, митрополита Київського, та преподобного Серафима Саровського.
По завершенні Хресного ходу у Києво-Печерській Лаврі відбувся брифінг, під час якого керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній повідомив про кількість учасників. «За нашими підрахунками (у Хресному ході — ред.) взяли участь 250 тисяч чоловік. Це більше, ніж минулого року, і візуально це було відчутно, тому що хоча вулиці Києва широкі, не могли всіх вмістити. Всі відчували соборну сердечну молитву!», — зокрема сказав владика.
Попри перешкоди, що масштабно чинилися чиновниками вірянам УПЦ, у святкуваннях 1030-літнього ювілею Хрещення Русі взяли участь віруючі з усіх єпархій Української Православної Церкви та паломники з-за кордону.