28.07.2018  Пам’ять рівноапостольного князя Володимира

Пам’ять рівноапостольного князя Володимира
28 липня, Київ
У день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, та з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили члени Священного Синоду та представники єпископату Української Православної Церкви, численне духовенство; за службою Божою молилися тисячі мирян зі всіх кінців України та прочани із закордону. Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет співслужив Його Блаженству; за богослужінням молилися духовенство та миряни Новокаховської єпархії.
За Божественною літургією архієреї, духовенство та віряни на чолі з Предстоятелем піднесли сугубу уклінну молитву про мир в Україні.
Після запричасного стиха керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав Звернення єпископату Української Православної Церкви до кліру, чернецтва та мирян з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі.
По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з ювілеєм — 1030-річчям Хрещення Русі та днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. «Святий князь Володимир дав нам можливість іти дорогою до Христа, — наголосив Архіпастир. — Ми повинні, як чада святого князя Володимира, оберігати себе від гріха — як би це не було важко — і йти до Христа».