28.08.2018  Ювілей старовинного храму

У день свята Успіння Пресвятої Богородиці в Успенському соборі Херсона сонмом архієреїв УПЦ та духовенства Херсонської єпархії, а також гостей з інших єпархій в священному сані була звершена Божественна Літургія з нагоди престольного свята та 220-річчя від дня освячення собору. Святкове богослужіння очолив митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому співслужили митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф та архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

На урочистості зібралося багато віруючих з міських храмів і храмів передмістя. Радість всіх присутніх була посилена тим, що до свята Успіння був відкритий для богослужінь лівий Варваринський приділ, який багато років перебував на ремонті. Як повідомлялося раніше, в цьому році до свята Пасхи був відкритий правий Нікольський боковий вівтар. Таким чином, до 220-річчя освячення собору всі 3 бокові вівтарі відновлені після руйнування їх у безбожні роки, і в них знову відбуваються богослужіння. Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід навколо собору.