24.10.2018  Ювілей легендарного краю

Відбулися ювілейні урочистості з нагоди 95-річчя утворення Каховського району. У святково вбраному районному Будинку культури цього дня зібралися представники усіх громад легендарного краю, хто творив і продовжує творити його славетну історію, щоб разом відзначити цю знаменну дату, яка стала особливою подією в житті кожного з них.

Першими привітали громадськість з таким великим святом голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков та голова Каховської районної ради Тетяна Тертична. Очільники району щиро подякували місцевим жителям, які зробили вагомий внесок у розвиток Каховщини, її соціально-культурну сферу, мають активну громадську позицію та побажали рідному краю процвітання, його жителям — добра, здоров’я, родинного затишку та благополуччя. Потім ведучі свята здійснили короткий екскурс у далеке минуле, розповівши про перші кроки Каховського району, його майже столітню історію. Гортаючи сторінки літопису Каховщини, відкрили, нарешті, і його ювілейний розділ, щоб віддати шану землякам, котрі натхненно працюють на благо рідної таврійської землі і незалежної України. На запрошення організаторів свята, участь в урочистостях узяв Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет. Владика звернувся до присутніх зі словами вітання та настанови.

Відбулася церемонія нагородження — з квітами, пам’ятними сувенірами і подарунками, словами вдячності за внесок у розвиток Каховського району. У числі нагороджених — трудові колективи агропромислового комплексу, органів місцевого самоврядування, різних галузей (освіта, медицина, культура) і служб. І кожен, хто піднявся на сцену, отримав подарунок — книгу з історії Каховського району, котра вийшла у світ напередодні свята. Окремі слова вдячності — ветеранам, справжнім професіоналам. Не обійшли увагою і керманичів району недавнього часу. Добрим словом пом’янули і жінку-трудівницю, талановитого керівника — директора ДПДГ «Асканійське» Віру Найдьонову… Творчі дарунки учасникам свята приготували народний аматорський ансамбль української пісні «Калинонька» Костогризівського сільського клубу, солісти Кирило Доценко і Михайло Гнатюк. Святковий концерт продовжив вокальний гурт «General Voice», а завершив програму нестримним «Гопаком» народний ансамбль танцю «Надія» міського Палацу культури (за матеріалами сайту Каховської районної ради).