Новости

01.12.2018  КОМЕНТАР Керуючого Новокаховською єпархією з приводу появи «указу» про «припинення поминання Патріарха Кирила»

КОМЕНТАР
Керуючого Новокаховською єпархією
з приводу появи «указу» про
«припинення поминання Патріарха Кирила»

Із неабияким подивом дізнався про те, що Інтернетом гуляє «указ», надрукований на бланку Керуючого Новокаховською єпархією, про припинення поминання патріарха Кирила та запровадження поминання патріарха Варфоломія, що нібито я благословив.

Із цього приводу маю повідомити коротко і чітко:
ЦЕ ФАЛЬШИВКА.

А тепер докладніше, — для тих, кому цікаво.

1. «Шапка» та підпис і печатка дійсно скопійовані із якогось документу, виданого Управлінням Новокаховської єпархії та підписаного мною. А от зміст сього «твору» викликає і сміх, і сум.

2. Вихідний [порядковий] номер «указу» не відповідає дійсності (за таким номером зареєстровано в серпні резолюцію щодо здійснення поховання за Православним обрядом людини, яка вчинила самогубство). До того ж, із цього року діловодство в єпархіальному управлінні зазнало змін, і номер реєстрації надруковано в старому форматі.

3. Дата видання «указу» є також фальшивою хоча б тому, що я в цей час перебував у лікарні за межами Нової Каховки і Херсонщини. Доступ до печатки Керуючого єпархією є тільки в мене; факсиміле мого підпису не існує. Висновки робіть самі.

4. Автори «указу» фантастично неграмотні. «В Українській православній Церкві» — слово «Православна» пишеться тут із прописної літери! «У зв’язку ситуацією… і можливості захоплення…» — крім того, що випущено сполучник «з» перед словом «ситуацією», наступна частина речення має невірний відмінок (мало би бути: «і можливістю захоплення»). Ну а «вважаю целеособразним» — просто перл. Думаю, нещасні автори погано володіють українською, для них це мова чужа.

Окрім цього, я за родом церковного послуху маю деяке відношення до літургіки, і повинен сказати, що в єктеніях титул Патріарха (Московського чи Константинопольського) не вказується — невідомі автори «указу» до таких висот іще не піднялися.

5. Для тих, хто бодай трохи знає мій стиль документів, одразу стає ясним, що документ «за моїм підписом» створений явно не мною.

Висновки сумні. Якщо хтось думає таким чином посприяти відновленню церковної єдності — співчуваю нещасним, які в принципі не розуміють, що таке Церква. Якщо хтось бажає таким чином посіяти розбрат у нашій єпархії… розумні люди кажуть, що зло схоже на грязюку: кинув у когось, вона чи долетить, чи ні, а ти брудний будеш обов’язково. Ви свої властивості продемонстрували, і свою грязюку виставили на огляд цілого світу.

А пастирям і пастві Новокаховської єпархії сердечно бажаю не поспішати повірити у чергові дешеві інтернет-сенсації.

+А. Філарет

01.12.2018