Новокаховская ЕпархияНаш баннер:
Новокаховская Православная ЕпархияАрхив новостей

Новини04.01.2019 

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнішого Філарета,
архієпископа Новокаховського і Генічеського,
духовенству, чернецтву, мирянам — всім вірним чадам
Новокаховської єпархії Української Православної Церкви

Христос на землі — возносіться
(Ірмос 1-ої пісні канону Різдва)

Возлюблені в Господі отці, браття й сестри!

З великої ласки Божої ми сподобилися знову зустрічати Різдво Христове. У піднесеному храмовому богослужінні, в затишному родинному колі — всюди ми насолоджуємося радості, всюди прославляємо Народженого Бога, Який «заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов з Небес і втілився» (Символ віри, 3 ч.).

Для того Христос зійшов із небес, щоб нас возвести на Небеса. Для того Бог став Людиною, щоб обожити людину. Для того Всемогутній став Дитиною, щоб нам дарувати Свою силу. І ми в радості відчуваємо, «яка безмірна велич Його сили для нас, що повірили, за діянням могутності Його сили» (Еф. 1. 19).

Наша віра веде нас вгору, до вічності, досконалості і безсмертя. Возноситися закликає нас Свята Церква Різдвяними піснеспівами. Возноситися кличуть нас святі угодники Божі, і не лише богомудрими писаннями своїми, але своїм життям, своїми подвигами.

Втім, шлях від землі до Неба не є простим. Святитель Феофан Затворник зазначає: «Саможаління, користолюбство і сором перед обличчям людським — головні ланцюги, якими тримається людина в житті небогоугодному, на шляху страстей і гріха. Вони — головні перешкоди до навернення грішника; вони ж — головний предмет боротьби духовної в людині, що кається». Тільки перервавши ці ланцюги людина зможе піднятися до Небес. І в цьому полягає буденна праця віруючої людини.

Бог допомагає кожному на шляху спасіння, тільки би сама людина намагалася щось робити. Часто всі зусилля в духовній сфері для багатьох обмежуються меланхолійними зітханнями про «недосконалість життя» та розповідями про те, що «Бог має бути в душі». Правда, життя недосконале; правда, Бог має бути в душі, але…

Уявіть: палає дім, а всі дивляться на пожежу і зітхають, нарікаючи на недосконалу конструкцію будинку. Уявіть: сидить голодний, а всі йдуть повз нього і обговорюють недоробки соціальних служб. Уявіть: тоне дитина, а всі на березі скаржаться на погану роботу рятувальників…

Чи не нагадують намальовані картинки щойно згадувані ситуації з духовного життя? Нічого не зміниться, якщо нічого не зміниться! Нічого не відбудеться, якщо нічого не робити! І якщо замість загасити пожежу, нагодувати голодного чи врятувати потопаючого тільки говорити — все буде погано.

Нам потрібно нарешті робити щось у духовному житті; питання Бога, Церкви, спасіння слід перевести з площини розмов та роздумів у площину практичну: покаятися у гріхах, брати участь у богослужінні, читати Святе Письмо, дієво творити добро… Тоді, коли життя зміниться таким чином, ми відчуємо Божу допомогу у кожну мить. Так ми зможемо зрозуміти «багатство благості, лагідності та довготерпіння Божого» (Рим. 2. 4).

Ми переживаємо дуже складні часи. Та варто пам’ятати слова смиренного мудреця сучасності, блаженної пам’яті архімандрита Іоанна (Крестьянкіна): «Світом править Бог, тільки Бог і ніхто інший… Промисл Божий правий завжди. І якщо він попускає нам випити гіркоту сучасного життя, то це, при безсумнівній довірі Богові, є єдиним спасительним шляхом для нас».

Саме дієве християнське життя в поєднанні з безумовною довірою Богові і стане сьогодні нашим сповідництвом. Саме смиренна вірність Святій Церкві і щира любов до всіх, включно і ворогів, стане нашою достойною відповіддю на всі виклики часу. Саме любов буде нашою найсильнішою зброєю проти всіх тих, хто намагається боротися проти нас.

Все мине, а Христос перебуває вовіки. І ті, хто живе за простими заповідями Божими, також перебуватимуть вовіки. А саме задля цього і прийшов Христос на землю, щоб нас сотворити причасниками Вічності!

Я сердечно вітаю вас, дорогі мої, із Різдвом Христовим і благословенним новоліттям! Хай ласка Божа перебуває з вами завжди, даючи сили і надихаючи на християнське життя, зміцнюючи в любові, надії і святій вірі!

«Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами! Амінь» (2Кор. 13. 13)

Смиренний +Філарет,
з ласки Божої архієпископ Новокаховський і Генічеський,
молитвеник за вас перед Новонародженим Богонемовлям

Різдво Христове 2018/2019
Кафедральне місто Нова Каховка

Все права защищены © 2008 г.
Сайт создан при поддержке компании Linecore