17.01.2019  Христос народився! — Славімо Його!

З благословення Високопреосвященнішого Архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, громадська організація «Православний Батьківський Комітет» та Каховський міський благодійний фонд «Лепта», за участі відділу в справах сім'ї Новокаховської єпархії Української Православної Церкви, за підтримки представників влади Каховки та Каховського району, міських та районних відділів культури, міського управління освіти та відділу освіти Каховської районної державної адміністрації, організували та провели одинадцятий щорічний фестиваль дитячої творчості «Різдвяні зорі».

Захід відбувся 17 січня 2019 року в Каховському міському палаці культури «Меліоратор». У фестивалі взяли участь близько двохсот учасників, і — що не може не радувати, — цьогоріч «Різдвяні зорі» набули міжрайонного статусу. Крім творчих дитячих колективів міста Каховка та Каховського району, на сцені палацу культури представили свої творчі номери колективи з Нової Каховки та Берислава.

У своєму вітальному слові Високопреосвященніший архієпископ Філарет зазначив, що для нього особисто є радістю багато років брати участь в цьому заході, тому що це свято — це свято любові і свято добра, так само, як і свято Різдва Христового. Владика побажав глядачам та учасникам фестивалю, щоб радість Різдва завжди жила в серці та щоб ті любов і доброта, які так помітні в цьому залі, ніколи не полишали всіх нас.

В свою чергу очільник Управління освіти каховської міської ради Михайло Гончар передав вітання учасникам фестивалю від міського голови, депутатського корпусу та зазначив, що для нашого міста фестиваль набув якості свята, на яке щороку з нетерпінням чекають мешканці каховської громади.

Зі сцени фестивалю яскравим та радісним калейдоскопом лунали українські народні колядки, щедрівки та сучасні християнські й новорічні пісні на тлі танцювальних номерів, все — у виконанні талановитих діточок та шкільної молоді міст Каховка, Нова Каховка, Берислав. Дуже органічно режисером дійства були вплетені в сузір’я виступаючих яскраві виступи маленьких артистів з сіл Мала Каховка, Любимівка, Роздольне, Костогризове. Традиційно сумлінно підготувалися до виступу вихованці недільних шкіл каховських Покровського кафедрального собору та храму на честь Різдва Христового, та молодь, якою опікуються єпархіальний відділ у справах молоді Новокаховської єпархії.

А там де є Христос, як же без подарунків?! Всі учасники фестивалю отримали солодощі від організаторів, які в свою чергу подякували за надану допомогу в проведенні заходу меценатам. Особливо хочеться відзначити відповідальне та неформальне відношення до участі в святі всіх керівників творчих дитячих колективів, які підготували своїх вихованців на дуже достойному рівні. А окремо хочеться висловити подяку за творчу ініціативу голові єпархіального відділу в справах молоді Новокаховської єпархії, відомому в нашому місті майстру оперного співу Михайлу Гнатюку. Він не тільки підготував з діточками п’ятої загальноосвітньої школи та православною «молодіжкою» кілька творчих номерів для свята, а ще й виступив в якості талановитого композитора створеного спеціально для нашого фестивалю гімну, який вперше пролунав зі сцени в фінальній частині святкового дійства.

Подружжя Бжезицьких, Ігор і Світлана, від усього великого колективу небайдужих людей, які взяли участь в організації проведення фестивалю, подякували керівникам та учасникам творчих колективів та вручили відповідні дипломи. Ігор Володимирович, звертаючись до глядацької зали зі сцени, зазначив що сьогодні, надсилаючи вітання Різдвом, люди не завжди пам’ятають, із Чиїм Різдвом вітають своїх друзів та колег, і попросив глядачів привітати один одного нашим щирим українським традиційним Різдвяним привітанням. На його слова: «Христос Народився!» глядачі та учасники фестивалю дружно та голосно відповіли: «Славімо Його!».

Допоки в світі існуватимуть люди, для яких буде важливо славити Ісуса Христа, світ буде мати надію на майбутнє! (за матеріалами БФ «Лепта»)