15.02.2019  30-річчя виведення військ із Афганістану (Нова Каховка)

15 лютого, Нова Каховка
В місті відбувся мітинг, присвячений 30-й річниці виводу військ із Афганістану «Молодість у полум’ї Афганської війни». На мітинг, що традиційно проходив біля пам’ятного знаку учасникам Афганської війни, який в місті називають «Чорний тюльпан», зібралися афганці, учасники інших збройних конфліктів, в яких за радянських часів приймали участь солдати та офіцери з України, представники громадськості, ветеранських організацій міста, студенти навчальних закладів. Також у мітингу прийняли участь військовослужбовці зі штабу ОК «Південь», які дислокуються в нашому місті.

Мітинг відкрив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, який в своїй промові поздоровив ветеранів з цією знаковою подією в житті як них, так і всього народу України, для якого та десятилітня війна стала часом тривоги за своїх синів та очікуванням їх повернення додому. Міський голова висловив впевненість у тому, що славні героїчні традиції українських воїнів будуть і надалі передаватися від покоління до покоління і будуть слугувати свободі та незалежності нашої України. До містян звернулися також командувач угрупування військ оперативного командування «Південь» полковник Андрій Соколов і Голова Новокаховської спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів «Пам’ять» підполковник у відставці Анатолій Галієв.

З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, у мітингу взяв участь та звернувся зі словом до присутніх Секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай Ананьїн.

Відбулося нагородження ветеранів почесними медалями та відзнаками. Після цього учасники мітингу поклали Вінок пам’яті та квіти до пам’ятного знаку «Чорний тюльпан».