10.03.2019  Чин прощення

Ввечері в неділю сиропусну в Андріївському кафедральному соборі Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський очолив служіння вечірні. Архіпастирю співслужили клірики Новокаховського, Каховського і Бериславського благочиній. Після великого прокимна священик вперше виголосив єктенію в темних постових ризах, хор співав особливим постовим наспівом.

Наприкінці вечірні Його Високопреосвященство виголосив молитву преподобного Єфрема Сиріна. Владика звернувся до присутніх із проповіддю про прощення як наслідування любові Творця і Господа. Потім архієпископ Філарет уклінно просив прощення, і сам простив і благословив усіх богомольців. Владика розповів про особливості служб, які звершуються на першому тижні Великого Посту.

Його Високопреосвященство нагадав усім про благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про спільний молитовний подвиг для всіх вірних: щоденне читання кафізми з Псалтирі та звершення молитов Ісусових із поклонами. А потім усі присутні підходили під благословення архіпастиря, прохаючи прощення в нього і присутніх кліриків; хор співав постові піснеспіви.