27.04.2019  Утреня Боготілесного поховання Спасителя

Рано вранці у Велику Суботу Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет очолив Утреню Великої Суботи в Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки. Його Високопреосвященство читав Похвали — особливі короткі молитовні тексти, присвячені похованню Спасителя, які чергувалися зі стихами 17-ї кафізми, що повіствують про вічне блаженство праведних. Владика читав також зворушливий і глибокий канон Великої Суботи, який починається ірмосом «Волною морською».

Велике славослов’я розпочалося перед Плащаницею і продовжилося обнесенням Плащаниці довкола храму; потім коло Плащаниці були прочитані уривки Святого Письма про воскресіння мертвих та безумну злобу розпинателів Христа. Архіпастир звернувся до присутніх із проповіддю про особливості богослужіння цього дня і наголосив, що в стражданнях Спасителя сяє світло Воскресіння. Владика, духовенство та всі богомольці, при співі зворушливого піснеспіву «Приідіте, ублажим Іосифа приснопам’ятного», вклонилися Святій Плащаниці.