25.06.2019  Тезоіменитство Предстоятеля Української Православної Церкви

В день пам’яті преподобного Онуфрія Великого перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври було відслужено Божественну Літургію, яку очолив тезоіменитий Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Разом із Предстоятелем тисячі православних українців молитовно відзначили день його Ангела. За Божественною літургією у день тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Онуфрія молилися представники Помісних Церков та ієрархи УПЦ з усіх куточків України. Участь в урочистостях з нагоди Дня тезоіменитства, а також 5-річчя Предстоятельського служіння та 75-літнього ювілею Блаженнішого Митрополита Онуфрія взяли представники майже всіх Помісних Православних Церков. Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет співслужив Його Блаженству.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про житіє свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого, а також пояснив духовне значення подвигу таких святих пустельножителів для світу.

Після одпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття. Були виголошені вітальні слова на адресу Його Блаженства. Зокрема, були виголошені вітання від Предстоятелів та представників Александрійської, Єрусалимської, Руської, Румунської, Сербської, Болгарської, Кіпрської, Польської, Православної Церкви в Чеських землях і Словаччині, Православної Церкви в Америці. Делегація Грузинської Православної Церкви, прибутя якої очікувалося, не змогла взяти участь в урочистостях через складну політичну ситуацію в країні.

Блаженніший Владика подякував усім архіпастирям, пастирям Помісних Церков та священнослужителям Української Православної Церкви за привітання. По завершенні богослужіння Архіпастир приймав вітання від пастви.