23.07.2019  Засідання ради церков і релігійних організацій при ХОДА

За участі новопризначеного голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Веніаміновича Гусєва відбулося засідання Ради церков і релігійних організацій при ХОДА. В роботі засідання взяли участь Керуючий Новокаховською єпархією Української Православної Церкви Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет та Ключар Андріївського кафедрального собору Нової Каховки архідиякон Димитрій Ракоча.

Голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв подякував священнослужителям за можливість зустрітися і поспілкуватися про майбутню співпрацю та зазначив: «Президент України призначив мене на посаду очільника Херсонщини, перш за все, щоб я піклувався про жителів області та їх соціально-економічне становище і духовно-релігійні традиції відіграють у цьому неабияку роль. Тому надзвичайно важливо, керуючись принципом свободи совісті та віросповідання, забезпечити мирне співіснування різних церков та релігій з тим, щоб усі вони стали могутнім духовним засобом для консолідації, співпраці, творення миру і любові».

У своєму виступі Високопреосвященніший архієпископ Філарет зауважив: «Радісно, що наша зустріч відбувається через короткий час після призначення нового очільника області. Сподіваюся, це є добрим знаком уваги Юрія Веніаміновича до цих делікатних справ та бажання сприяти кожній релігійній громаді у здійсненні її мети». Владика торкнувся актуальних питань церковно-державних стосунків і розподілу компетенцій між державою та релігійними організаціями. Архіпастир окреслив коло проблем, у вирішенні яких велику роль відіграють релігійні організації — зокрема, утвердження традиційних сімейних цінностей, примирення суспільства, формування істинної толерантності тощо. Його Високопреосвященство побажав «світській владі мудрості й виваженості у ставленні до питань релігійних; провідникам релігійних громад вірності та принциповості, сполученою з любов’ю».
У ході засідання обговорили ряд важливих питань щодо співпраці релігійних організацій області, важливості примирення та об`єднання, торкнулися теми толерантності. Окремо торкнулися теми сімейних цінностей, інституту сім`ї, патріотичного й етичного виховання молоді.