27.07.2019  Великий хресний хід

Напередодні свята Хрещення Русі, після завершення молебню на Володимирській гірці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом із представниками Помісних Православних Церков, єпископатом та духовенством Української Православної Церкви очолив хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

У молитовній ході цього року взяли участь 300 тисяч православних вірян — таку цифру під час брифінгу озвучив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній. Велелюдна хода прямувала центральними вулицями Києва до Києво-Печерської Лаври.

Хресний хід супроводжували великі святині: мощі святого благовірного князя Володимира — Хрестителя Русі; Стопа апостола Андрія Первозваного; мощі 18-ти святих сповідників: святителя Луки Кримського, преподобного Алексія Карпаторуського, преподобного Лаврентія Чернігівського, преподобного Кукши Одеського, священномученика Володимира (Богоявленського), преподобного Амфілохія Почаївського, святого праведного Петра Калнишевського, Собору 11-ти Святогірських святих та 5 чудотворних ікон: Почаївська ікона Пресвятої Богородиці, Зимненська ікона Божої Матері, Касперівська ікона Божої Матері, Святогірська ікона Богородиці, Ікона «Успіння Богородиці» з Києво-Печерської Лаври.

Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Блаженніший Владика разом з усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року.