28.07.2019  День Хрещення Русі

У день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, та з нагоди свята Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили сонм єпископів Української Православної Церкви, гості з Помісних Церков, насельники та гості Лаври у священному сані.

Після малого входу відбулось прославлення трьох нових святих Української Православної Церкви: ректорів Київської духовної академії святителя Василія (Богдашевського), сповідника, святителя Сильвестра (Малеванського) та професора КДА священномученика Олександра Глаголєва.

За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва для спільної молитви з усіх регіонів України та з інших держав.

За Божественною літургією архієреї, духовенство та віряни на чолі з Предстоятелем піднесли сугубу молитву про мир в Україні. Також була піднесена молитва про єдність Православної Церкви.

Після Літургії священнослужителі звершили молебень святому князю Володимиру перед іконою святого. По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви зі святом Хрещення Русі та днем пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, побажав земних благ та вічного спасіння.