06.01.2022  РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА НОВОКАХОВСЬКОГО ТА ГЕНІЧЕСЬКОГО ФІЛАРЕТА

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА НОВОКАХОВСЬКОГО ТА ГЕНІЧЕСЬКОГО
ФІЛАРЕТА
духовенству, чернецтву, благочестивим мирянам
усім Православним християнам
Новокаховської єпархії
Української Православної Церкви

Бачу таїнство надзвичайне і дивне: пастирі оголошують слух мій, … оспівуючи небесний гімн. Ангели співають, архангели оспівують, херувими вигукують, серафими славлять, усі торжествують, бачачи Бога на землі і людину на небесах... Сьогодні Віфлеєм уподібнився до неба, замість зірок прийнявши співаючих ангелів, а замість сонця невимовно вмістивши Сонце правди. Не досліджуйте, як це; де хоче Бог, там перемагається порядок природи.                           Святитель Іоанн Златоуст

Улюблені в Господі отці, браття й сестри!

З радістю духовною вітаю вас у всерадісний день Різдва по плоті Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Світ сьогодні об'єднується навколо Віфлеємських ясел; у захваті споглядає «таїнство дивне ... і преславне» (ірмос 9-ї пісні канону Різдва Христового), весь всесвіт торжествує. Разом Небо й земля. Єдині Ангели та люди. Новонароджений приймає поклоніння від простих пастирів та мудрих волхвів. Тільки Ірод боїться слабкого Немовляти, Який має «панування на раменах Його» (Іс. 9. 6).

Що ж поєднало всіх? Це питання неправильне, і було б запитати так: Хто об'єднав? А відповідь очевидна: Сам Христос, Який народився сьогодні, збирає навколо Себе Небо і землю, Ангелів і людей, простеців і мудреців.

Ось напрочуд простий, доступний і зрозумілий шлях для єднання суспільства, яке терзається сьогодні протиріччями, шукає ворогів і пожирається ненавистю: Не шукати спільних недругів, не «дружити проти» чергового супротивника, а об'єднатися навколо Христа, Його любові, Його смирення.

Прийдіть же всі до Христа, схилиться коло Його скромних ясел, принесіть у дарунок Йому серця свої. Він не вимагає злата, смирни та ладану, як від мудреців Сходу. Він не потребує кривавих жертв, яких вимагали язичницькі неправдиві божества. Тільки сердечну любов шукає Він!

«Нині знову вирує світ! Одні готові були б убити Немовля і намагаються стерти Його Ім'я, інші немовби Його не помічають» (святитель Іоанн Сан-Франциський). Так, Той, Хто народився, заважає натхненникам і творцям «нової етики», в якій немає місця Богові, а Різдво має бути скасоване, щоб нікого не образити. Так, борці з Різдвом, за дотепним зауваженням, погано освічені, але добре мотивовані. Так, Різдво нагадує про Вічність і Небо, а «нова етика» робить людину заручником часу та землі; Різдво об'єднує, а свіжостворені принципи «моралі ХХІ століття» розколюють суспільство, насаджуючи ненависть та нетерпимість.

Проте Христос сильніший за все це! І серед хвиль людського безумства ясла з Новонародженим Спасителем світу стоять непохитно. І стоятимуть вічно, бо вічний Той, Хто сьогодні народжується в часі. Тиха пісня Ангелів звучить голосніше за прокльони тих, хто ненавидить Христа. Скромні пастушки виявляються сильнішими за тих, хто пригнічує і утискує християн. Мудреці-волхви перемагають вигадки тих, хто своїм слабким розумом намагається спростувати велику правду Христову.

Наш Херсонський Златоуст, святитель Інокентій, говорить про Христа: «Треба з'єднатися з Ним усім єством своїм, треба дати Йому вселитися в умі та серці нашому, необхідно почати жити Його пресвятим життям». Ось головне, чим слід зайнятися у святкові дні. Одночасно ми не зможемо залишитися байдужими до болю та страждань ближніх і далеких, не зможемо усунутися від дієвої допомоги нужденним. Нехай буде так!

Ми молимося сьогодні за нашу країну, Україну. Ми просимо у Народженого Христа щедрих милостей для всіх її громадян. Ми просимо про прощення наших гріхів. Ми молимося про тих, хто відпав від єдності Церкви, і чекаємо на їхнє повернення.

Ми віримо: «Господь дасть силу Своєму народу; Господь благословить народ Свій миром!» (Пс. 28. 3).

Нехай благословить усіх «Христос по плоті, Бог, що над усіма, благословенний на віки, амінь» (Рим. 9. 5)

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ — СЛАВТЕ!

Ваш богомолець перед яслами Новонародженого Спасителя світу,
+Філарет,