01.05.2022  Обережно! Провокація!

Обережно! Провокація!
Офіційна заява Новокаховської єпархії
Української Православної Церкви

У мережі Інтернет з’явилася інформація: «В Херсонской области православный священник благословил российских военных, участвующих в спецоперации РФ на Украине».

З цього приводу офіційно заявляємо наступне:

1. Особа в одежі священнослужителя на відео не належить до числа штатних або позаштатних кліриків Новокаховської єпархії. Ми з’ясували також, що в Херсонській єпархії такого «клірика» теж немає.

2. Звершення священиком іншої єпархії богослужіння на території Новокаховської єпархії відбулося без благословення правлячого архієрея, Високопреосвященнішого митрополита Новокаховського і Генічеського Філарета. Такий вчинок священика — свідоме і грубе порушення Апостольських правил.

3. На відео можна бачити, що священні сосуди (зокрема, Святий Потир) стоїть на капоті військової машини. Це є блюзнірством (кощунством), яке не може бути виправдане ніякими обставинами.

Просимо розповсюдити цю інформацію якнайширше.