14.06.2022  Загальне богослужіння духовенства єпархії

У день пам’яті преподобного Агапіта Печерського в Андріївському кафедральному соборі відбулося спільне богослужіння духовенства Новокаховської єпархії. Літургію звершив Високопреосвященніший митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет, якому співслужили клірики більшості округів єпархії, за виключенням тих, сполучення з якими неможливе через близькість до районів бойових дій. За Літургією молилася Настоятельниця Корсунського Богородичного монастиря ігуменя Амвросія.

На малому вході архіпастир вручив клірикам церковні нагороди. Ієромонах Іов (Сергєєв) був удостоєний першої ієрархічної нагороди — набедреника. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї Україні Онуфрія, протоієрей Іоанн Лучковський був нагороджений палицею, ієромонах Амвросій (Приходько) — наперсним хрестом, а протоієрей Миколай Понич — правом служіння Божественної Літургії з відкритими Царськими Вратами до «Отче наш». Була піднесена молитва за мир в Україні.

Після відпусту Керуючий єпархією звернувся до духовенства. Владика сердечно подякував усім за подвижницьке служіння у складних умовах і зазначив, що сказане за Літургією «Христос посеред нас — І є, і буде» сьогодні лунало особливо урочисто і зворушливо. Ці слова — ствердження того, що всі ми, розділені відстанями, а тепер часто і лініями фронту, об’єднані довкола Христа, Який є Главою Церкви і Який, віримо, благословляє наші скромні труди во славу Божу. Владика преподав благословення духовенству і мирянам, які молилися під час Літургії.