14.06.2022  Збори духовенства

В Іверському храмі Андріївського кафедрального собору відбулися збори духовенства Новокаховської єпархії. На зборах була також присутня Настоятельниця Корсунського Богородичного жіночого монастиря ігуменя Амвросія.

Перед початком зібрання Високопреосвященніший митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет вручив церковні нагороди клірикам, які відзначають ювілеї служіння у священному сані та від дня народження.

Далі Керуючий Новокаховською єпархією звернувся до присутніх із доповіддю.

Владика розповів про поточну ситуацію в єпархії, відзначив благочинія, які перебувають у зоні бойових дій, із якими ускладнено сполучення. Були представлені призначені тимчасово виконуючі обов’язки благочинних деяких церковних округів.

Митрополит Філарет розповів про події, які передували Собору УПЦ 27 травня 2022 року, та наслідки Собору. Архіпастир зробив огляд ухвалених рішень та застеріг від швидких оцінок на підставі «перших вражень».

Далі Його Високопреосвященство розповів про сумні події, спричинені намаганнями спровокувати розкол серед духовенства і мирян. Було розглянуто зміст конкретних маніпуляцій та перекручень фактів. Також був поданий аналіз, на підставі тлумачення Святих Отців, деяких канонічних правил, якими сьогодні часто оперують.

Присутнім були наведені висловлювання архіпастирів, які докладають зусиль для збереження церковної єдності. Зокрема, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука сказав: «Наша Церковь своим соборным решением предоставила права епархиям выстраивать церковную жизнь в таком формате, чтобы это не вызвало разделений и конфликтов среди прихожан. Исходя из таких реалий, самое важное сейчас — это сохранить Церковь от внутренних разделений и расколов. Все понимают, что решения Собора не могут всех удовлетворить. Есть те, кто его поддерживают, и те, кто категорически против. И чтобы не было внутренних конфликтов на местах, епархиям даны возможности определять ситуацию с тем, чтобы обеспечить единство и спокойствие. Ведь на данный момент это самое главное». Владика Лука закликав духовенство зосередити всі сили на збереженні єпархій від можливих потрясінь і, «осознавая свой христианский долг, не допустить возможности возникновения внутренних противостояний». «Нельзя забывать, что деньги врагов Церкви и их усилия по пропаганде ненависти к нам сделают свое дело. Мы должны продумать, как противостоять этому и сохранить свою паству. И сейчас это наша главная обязанность. Пусть стратегические вопросы окончательно утрясаются на стратегическом уровне. Мы же должны сохранить единство и мир на уровне нашей епархии», — відзначив Високопреосвященніший митрополит Лука.

Митрополит Філарет висловив чітку позицію щодо відповідальності духовенства за спокій і однодумство серед парафіян. «З амвону церковного, біля сповідного аналою, навіть у приватних бесідах із парафіянами говоріть тільки про Христа Господа, і ні про що інше», — закликав митрополит Філарет. — «Скажете: Питають? Ну то відповідайте, що всі інші питання — до економістів, політиків, військових тощо; а до мене, як до пастиря Христового стада, питання про молитву, спасіння, Євангеліє, боротьбу з гріхами тощо. Якщо ми перестанемо піклуватися про спасіння, натомість займемо себе політикою, ми припинимо бути пастирями, і Бог нас полишить».

«Вчіться один одного любити; вчіться один одного терпіти; вчіться один одному прощати. Вчіться не сприймати як ворога людину, яка думає інакше ніж ви. Якщо ми не будемо робити так, від нас відступить Бог, а без Бога ми не зможемо нічого. Зараз дуже складно, неймовірно складно; але це унікальна можливість без зайвих слів бути християнами, кожному на своєму місці», — сказав Керуючий єпархією. — «Докладіть зусиль, щоб мати спілкування зі своєю паствою, не чекайте «керівних вказівок» від свого архієрея для того, щоб когось заспокоїти, комусь щось роз’яснити, когось напоумити. Я переконаний: разом ми зможемо знайти вирішення будь-яких питань. Через спілкування можна вирішити все в Церкві Святій».

Зібрання розпочалося і завершилося спільною молитвою.