08.07.2011  Представители Новокаховской епархии приняли участие в съезде монашествующих Украинской Православной Церкви

У Києво-Печерській Лаврі відбувся з’їзд настоятелів, намісників і настоятельок монастирів Української Православної Церкви

8 липня в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. № 45) відбувся з’їзд настоятелів, намісників і настоятельок монастирів Української Православної Церкви.

У зібранні взяли участь 170 чоловік, що представляють монастирі всіх єпархій Української Православної Церкви.

Відкриваючи з’їзд, митрополит Павел прочитав молитву перед початком всякого доброго діла і привітав присутніх. Потім було оголошено регламент і позначені теми для обговорення. Серед головних питань — реституція церковного майна і повернення монастирям історичних святинь, проблеми духовного наставництва, обговорення необхідності отримання чернецтвом духовної освіти, визначення оптимального строку перебування в монастирі в якості послушників та ін.

Виступаючи з доповіддю, Високопреосвященніший Владика Павел зазначив, що, незважаючи на нелегкі умови сучасності та пов’язані з ними труднощі, процес відродження монастирів Української Православної Церкви триває, відроджуються колишня впорядкованість чернечого життя і благоліпність обителей, влаштовується побут монастирських громад. Це відбувається молитвами і трудами настоятелів та ігумень, насельників і насельниць обителей. Але першочерговим є висока місія монастирів — вони повинні відповідати тим духовним вимогам, які хотіли б бачити в них паломники і прочани — бути форпостами віри, острівцями духовності. Тому головну увагу варто приділяти вирішенню внутрішніх питань, створенню сприятливих умов для духовного становлення і зростання чернецтва. Цьому, насамперед, сприяє духовне наставництво.

Обговорюючи питання, що стосуються улаштування духовного життя, учасники з’їзду в більшості випадків прийшли до одноголосної думки. Вдумливого підходу і глибокого аналізу вимагало обговорення питання практики одкровення помислів духовному отцю. Піднімалися також питання дисципліни в монастирі та зовнішнього вигляду ченців, питання наречення імені при постригу та накладення єпитимій. Також учасники з’їзду ділилися особливостями монастирської трапези в період посту і церковних свят. Особливу увагу при розгляді цих питань було приділено тим, хто прийняв вищу ступінь чернецтва — схимників, які не несуть послухів-робіт, але постійно перебувають в молитві та строгому подвижництві. Окремою темою стало питання частоти причастя Святих Христових Таїн.

За обговоренням всіх пунктів порядку денного робота продовжилася в режимі запитань і відповідей. Потім учасники з’їзду мали можливість поділитися один з одним досвідом улаштування монастирського життя в їхніх єпархіях. По завершенні роботи з’їзду керівників монастирів ігуменя Серафима (Шевчик) від імені присутніх висловила голові Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу подяку за труди і батьківську увагу до чернечих обителей та їх насельникам. У свою чергу митрополит Павло подякував усім, хто прибув до Києво-Печерську Лавру, щоб взяти участь у з’їзді. Високопреосвященніший Владика зазначив, що ця знаменна подія свідчить про єдність, яка є надійною основою плідного співробітництва на церковній ниві заради досягнення головної мети — облаштування внутрішнього життя монастирів та виховання їх насельників і насельниць гідними високого чернечого покликання.