09.07.2011  45-летие архиерейской хиротонии Предстоятеля Украинской Православной Церкви

9 липня, у день вшанування Тихвінської ікони Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив 45-річчя своєї архієрейської хіротонії.

У день свята Первосвятитель у співслужінні собору архієреїв Української Православної Церкви та духовенства Київської єпархії звершив Божественну літургію під відкритим небом — на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

За святковим богослужінням також молилися делегати Собору Української Православної Церкви, голова Верховної Ради Володимир Литвин, народні депутати та інші високопосадовці.

Під час Літургії Первосвятитель возвів у сан митрополита архієпископів: Тернопільського і Кременецького Сергія та Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, а у сан архієпископа — єпископа Уманського і Звенигородського Пантелеймона.

Наприкінці Літургії митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел від усієї повноти Української Православної Церкви поздоровив Блаженнішого Митрополита Володимира із річницею архієрейської хіротонії та підніс у дар образ Тихвінської ікони Богородиці.

В свою чергу Архіпастир подякував за вітальні слова та поздоровив духовенство та паству із святом на честь Тихвінського образу Божої Матері.

***

23 червня 1966 року, 45 років тому, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій і Священний Синод визначили архімандритові Володимиру бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Руської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.

Єпископську хіротонію очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі. Таїнство хіротонії звершилося на свято Тихвінської ікони Божої Матері 9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври.