29.08.2011  Серпнева педагогічна нараді в Херсоні

Щорічна конференція працівників освіти області пройшла у стінах Музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Із 640 запрошених на конференцію прибуло 625.

Традиційно, розпочав роботу педагогічної конференції голова ОДА Микола Костяк, який звернувся до освітян зі словами вдячності за їх нелегку працю. У своєму виступі Микола Михайлович підкреслив, що в області віднайдено порозуміння між працівниками освіти та місцевою владою. За його словами, усі починання та ініціативи освітян, які облдержадміністрація направила на розгляд до обласної ради, завжди підтримує депутатський корпус обласної ради.

Голова обласної ради Віктор Пелих у своєму виступі підкреслив, що підтримка вітчизняної освіти та науки має бути державним пріоритетом. Зокрема, він наголосив, що така позиція виправдана практикою низки провідних держав світу. За словами Віктора Пелиха, від наукового та інноваційного підходу до розвитку усіх галузей господарства залежить економічна стабільність держави: «Сьогодні усім зрозуміло, що ХХІ століття – це століття інноваційних технологій. Від того, як ми серйозно поставимося до впровадження сучасних технологій, винайдення нових підходів до розвитку господарства, залежить наша подальша економічна стабільність. Розвиток освіти та науки – це фундамент для економічного зростання держави. У низці країн світу, де державна політика спрямована на підтримку розвитку науки та освіти, за лічені роки було суттєво покращено соціальну сферу, зміцнено економіку. Тому й ми маємо піти таким шляхом. Сьогодні є порозуміння у цьому питанні і на місцях, і на рівні керівництва держави».

Про важливість збереження сільських шкіл, недопущення скорочення дошкільних закладів говорила народний депутат України Катерина Самойлик. Катерина Семенівна повідомили, що відстоюватиме й надалі питання підтримки сільських шкіл, недопущення скорочення класів при невеликій чисельності учнів. Адже, за її словами, школа на селі – це головний інститут освіченості, культури та, навіть, запорука існування населеного пункту.

Голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молоді, спорту та взаємодії зі ЗМІ, професор Олег Мішуков перед колегами підняв питання розвитку вищої школи та наголосив на необхідності співпраці професійно-технічних закладів І, ІІ, ІІІ рівня акредитації із ВНЗ регіону. За словами Олега Васильовича, цього року по окремим спеціальностям кращих випускників прийняли б на навчання в ХДУ.

Традиційно, голова обласної ради Віктор Пелих та голова ОДА Микола Костяк кращим педагогам вручили почесні нагороди державного та обласного рівня.

Олена Ботвінцева