24.02.2014  Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Було обрано Місцеблюстителя Київської Митрополичої кафедри; ним став Високопреосвященніший митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. Було ухвалено звернення до державної влади у зв’язку із останніми подіями в Україні, а також звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви. Схвалено склад комісії по діалогу щодо відновлення єдності Українського Православ’я.

Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 лютого 2014 року

ЖУРНАЛ № 01

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Преосвященного митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела (на підставі п. 17 розділу IV Статуту про управління Української Православної Церкви) –
СЛУХАЛИ:
Інформацію Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія щодо рапорту Преосвященного митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, відповідального перед Священним Синодом УПЦ за лікування Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.
УХВАЛИЛИ:
1. З огляду на викладене в Рапорті, констатувати, що стан фізичного здоров’я Блаженнішого Митрополита Володимира дає підстави для вступу в силу п. 14 розділу V Статуту про Управління УПЦ, а саме про наявність причин, які унеможливлюють виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обов’язків Предстоятеля Української Православної Церкви.
2. На підставі п. 14 розділу V Статуту про Управління УПЦ обрати Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри.
Таємним голосуванням Священний Синод УПЦ із числа своїх постійних членів обрав Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.
3. Ім’я Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри підносити за богослужінням в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви за наступною формулою: «… О Господине и Отце нашем Владимире, Блаженнейшем Митрополите Киевском и всея Украины, и о Господине нашем Высокопреосвященнейшем Онуфрии, митрополите Черновицком и Буковинском, Местоблюстителе Киевской митрополичьей кафедры».

ЖУРНАЛ № 02

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія –
МАЛИ МІРКУВАННЯ про Звернення до державної влади у зв’язку з останніми подіями в Україні.
УХВАЛИЛИ:
Оприлюднити Звернення до державної влади у зв’язку з останніми подіями в Україні.

ЖУРНАЛ № 03

МАЛИ МІРКУВАННЯ про Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями в Україні.
УХВАЛИЛИ:
Оприлюднити Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями в Україні.

МАЛИ МІРКУВАННЯ про «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні» від 22 лютого 2014 року.
УХВАЛИЛИ:
1. Засвідчити готовність до продовження діалогу з УПЦ КП і УАПЦ.
2. Створити комісію для діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ у наступному складі:
1) архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ – Голова;
2) архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор;
3) єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів;
4) протоієрей Миколай Данилевич, відповідальний секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ;
5) В.В. Бурега, проректор з науково-богословської роботи КДАіС.

ЖУРНАЛ № 04