26.02.2014  Заява Християнського міжконфесійного координаційного комітету по ситуації в Україні

Ми, представники православних, католицьких і протестантських християнських громад Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії зібралися разом, щоб висловити спільну думку з нагальних питань, що хвилюють людей в наших країнах.

У ці дні наші молитви і щирі переживання з народом України, що проходить через нелегкі випробування. Ми молимося за тих, хто загинув або постраждав в ході політичного та суспільного протистояння, та за те, щоб міцний мир і взаєморозуміння встановилися між усіма громадянами братньої України, незалежно від їх національної чи конфесійної приналежності.

Ми закликаємо всіх, від кого залежить майбутнє України, твердо дотримуватися принципу свободи совісті та віросповідання, невтручання держави та політичних сил у внутрішнє життя релігійних організацій. Ми добре пам’ятаємо до яких трагічних наслідків це призводило в історії наших країн. Революційними методами, якими закликали до насильства, дискримінації та захоплення храмів неможливо сприяти ані єдності між християнами, ані налагодженню справді партнерських відносин релігійних організацій та держави в ім’я процвітання і благоденства всього суспільства.

Закликаємо народ України докласти всіх зусиль для уникнення будь-яких провокацій, зберігаючи в своєму серці живу любов до ближнього, її людської гідності і релігійним переконанням.

Зі свого боку ми висловлюємо щиру готовність молитвою і справами сприяти братньому діалогу і встановлення миру в українському суспільстві.

26 лютого, Санкт-Петербург