07.03.2014  Ювілей Кобзаря

З благословення Преосвященнішого єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета духовенство Нової Каховки взяло участь у відзначенні 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

В ході мітингу виступив Новокаховський міський голова Володимир Коваленко, який закликав мешканців міста бути достойними пам’яті великого Кобзаря. Пролунали пісні на слова Шевченка, які виконали творчі колективи та солісти.

Секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай Ананьїн відправив літію за спокій душ всіх, хто поклав життя за свободу Вітчизни, а потім звернувся до присутніх зі словом. «Обнімітесь, брати мої, молю вас, благаю», — нагадав отець Миколай слова Шевченка. — «У ці нелегкі часи ми маємо почути цей голос, і знайти в собі сили об’єднатися. Хай Господь дарує нам мудрість та мужність, і благословить всіх нас миром».

На завершення спільної молитви архієрейський хор андріївського кафедрального собору Нової Каховки виконав піснеспів «Боже, Великий, Єдиний», який вважається духовним гімном України.