07.05.2014  У Великолепетиському районі відбулося урочисте перепоховання останків воїнів часів Великої Вітчизняної

7 травня 2014 року на братському кладовищі, що розташоване на 15 км шляху Велика Лепетиха–Рубанівка, відбулося перепоховання останків 42-х радянських воїнів, які загинули під час боїв у районі Нікопольського плацдарму у роки Великої Вітчизняної війни.

В урочистій церемонії взяли участь голова районної державної адміністрації Зіновій Тичківський, голова районної ради Дмитро Папуша, Великолепетиський селищний голова Валентина Якименко, військовий комісар Великолепетиського об’єднаного районного військового комісаріату Олег Бова, голова ветеранської організації Валентина Курносик, директор районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко Віра Синьковська, керівник Новокаховського воєнно-історичного клубу «Каховка» Анатолій Обелець та мешканці смт Велика Лепетиха.

Мітинг-реквієм розпочав військовий комісар Великолепетиського об’єднаного районного військового комісаріату Олег Бова, який наголосив, що війна не закінчується доти, поки не буде похований останній загиблий на ній солдат.
Великолепетиський селищний голова Валентина Якименко, у своїй промові наголосила на тому, що саме завдяки наполегливій роботі пошукового загону Новокаховського воєнно-історичного клубу «Каховка» протягом останніх двох років на території району було знайдено та перепоховано 85 останків загиблих воїнів.
У пам'ять про полеглих захисників Вітчизни настоятель Свято-Миколаївського храму Великої Лепетихи протоієрей Василій Шмигельський відправив літію, після чого з належними християнськими почестями останки загиблих воїнів-визволителів були віддані землі. Після перепоховання відбулося покладання вінків та квітів до братської могили, де знайшли вічний спокій мужні воїни.

Джерело інформації та фото: Сайт Херсонської обласної державної адміністрації